Nokia HERE Apple'ın da Dikkatini Çekti

Nokia'nın elden çıkarmak istediği Nokia HERE departmanını satın almak isteyen firmalardan birinin de Amerikalı teknoloji devi Apple olduğu belirtiliyor.

28 Nisan 2015, Salı 16:09
A A
Nokia HERE Apple'ın da Dikkatini Çekti

Telefon bölümünü Microsoft’a satmasının ardından Nokia Networks, Nokia HERE ve Nokia Technologies’den oluşan üç departmanı kalan Finli teknoloji devi Nokia, gelirinin neredeyse yüzde 90’ını elde ettiği Nokia Networks’e daha fazla yatırım yapabilmek için Nokia HERE departmanını elden çıkarmaya hazırlanıyor. Popüler navigasyon ve harita servisi HERE Maps’in yapımından sorumlu olan Nokia HERE, Nokia tarafından kolayca gözden çıkarılmış olsa da birçok teknoloji devinin ilgisini çekmeyi başarabilmiş gibi görünüyor.

 

 

Nokia tarafından yaklaşık 2.1 milyar dolar değer biçilen ve sadece bu miktar ve üstündeki tekliflerle satılabileceği söylenen Nokia HERE‘la ilgilenen firmalar hakkında ilk detaylar geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıktı ve Facebook, Uber, BMW, Alibaba ve Amazon gibi dev firmaların departmanı almakla ilgilendiğini ortaya çıkardı. Ancak bugün ortaya çıkan yeni bilgiler, Nokia HERE’ı satın almak için önemli bir firmanın da teklif yapmaya hazırlandığını gösterdi.

 

Bloomberg tarafından yer verilen yeni haber, Amerikalı teknoloji devi Apple‘ın Nokia HERE’ı satın almak istediğini ve firmanın şimdiden Nokia’yla görüşmelere başladığını ortaya çıkardı. Harita ve navigasyon servisleri konusunda şu ana kadar istediği başarıyı yakalayamayan ve bu alandaki en önemli rakibi olarak kabul edilen Google Maps’in gerisinde kalan Apple’ın Nokia HERE’ı bünyesine katarak bu alandaki eksikliğini giderebileceği söyleniyor.

 

Samsung Galaxy S5 Hakkında Korkutan İddia

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.