Nokia: PureView sadece bir başlangıç

Nokia'nın ceplerinde kullandığı inanılmaz kameralar, gelecekte çok daha inanılmaz olacak...

14 Ocak 2013, Pazartesi 16:00
A A
Nokia: PureView sadece bir başlangıç

Nokia'nın akıllı ceplerde kameralara çok önem verdiğini, onlara eklediği kaliteli kameralardan biliyoruz. Nokia'nın en son yüksek kaliteli cep kamerası teknolojisi PureView, şirkete göre sadece başlangıç aşamasında ve daha yapılacak çok şey var.

Nokia'nın resmi blog'unda yayınlanan şirketin görsel teknoloji müdürü Juha Alakarhu ile yapılan bir röportaj, PureView'un geleceğiyle ilgili önemli bilgiler verdi. PureView markasının sadece donanımdaki geliştirmelere odaklanmadığını vurgulayan Alakarhu, görsellere bir bütün olarak baktıklarını, optiklerden ekrana hepsini geliştirmeye çalıştıklarını söylüyor. Yazılımın da düzgün çalışmasının gerektiğini düşünen Alakarhu, bu şekilde harika bir çözümün meydana getirilebileceğine inanıyor.

Blog'da fotoğraflarda sadece iyi bir sonuç almak bir yana, sürekli olarak iyi sonuç almanın da önemine değiniliyor. Alakarhu, harika fotoğraflar yakalamanın her defasında çok kolay bir iş olması gerektiğini söylüyor: ""

Resimlerle: Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.