Nokia yine dalgasını geçti!

Nokia, Apple'la dalga geçmek için hiç bir fırsatı kaçırmıyor. İşte Nokia'nın yeni "taşı!"

28 Eylül 2013, Cumartesi 13:30
A A

Apple'ın haritalarında ortaya çıkan bir hatanın iPhone kullanıcılarını bir hava limanının pistine yönlendirdiğini bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Hata, en az iki sürücünün 6 Eylül ve geçtiğimiz Cuma günleri aktif olarak kullanılan Alaska'daki Fairbanks Uluslararası Havaalanı'nın pistine girmesine neden olmuş, araçlar bir kaza yaşanmadan önce yetkililer tarafından durdurulmuştu. Apple, hatayı düzelten bir güncelleme yapacağını söylemişti, ancak henüz bu gerçekleşmedi. Bu arada hava alanının pisti, artık araçların girmesini engelleyecek bir barikatla korunuyor.

Bunu fırsat bilen rakip firma Nokia ise Twitter'da Apple'a takılan "There's an app for that" ("bu iş için bir uygulama var") yazılı bir görsel paylaştı. Görselde Nokia uygulamasının sizi hava alanı pistine sokmaya çalışmadığı vurgulanmış. Bu ibarenin Apple'ın patentli malı olduğunu düşündüğümüzde, Nokia'nın başına bir iş gelmemesini umuyoruz.

Resimlerle: Photoshop hataları: Hatalı resimlerin en kötüleri

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.