Nostalji böyle olur: 44 yıl sonra aynı yerde aynı poz

Manisa Turgutlu'daki Cumhuriyet İlkokulu'ndan mezun olan 23 öğrenci, 44 yıl sonra sınıf öğretmenleri Cevriye Erdoğan (93) ile bir araya geldi. Duygusal anlar yaşanan buluşmada, öğrenciler öğretmenleriyle 44 yıl önce verdikleri pozun aynısını vererek fotoğraf çektirdiler

09 Mart 2019, Cumartesi 16:44 Son Güncelleme:
A A
Nostalji böyle olur: 44 yıl sonra aynı yerde aynı poz

Manisa Turgutlu'daki Cumhuriyet İlkokulu’nun 5-B sınıfından 44 yıl önce mezun olan 23 öğrenci, öğretmenleri Cevriye Erdoğan ile okul bahçesinde buluştu. Cevriye Erdoğan’ın öğrencileriyle sohbet edip hasret giderdiği buluşma, zaman zaman duygusal anların yaşanmasına da neden oldu. Yanlarında o tarihte okul merdiveninde çekilen fotoğrafı da getiren eski mezunlar, öğretmenleriyle aynı merdivende aynı pozu verdi.

'SENEYE BULUŞMAK İÇİN SÖZLEŞTİK'

Öğrencilerden Meral İşlek Karaarslan, "Dilek Keskin Moralıgil isimli arkadaşımız bu fikri ortaya attı. Bizler de yaşayan arkadaşlarımızı telefonla arayıp konuyu aktardık. Bugün bir araya geldik. Öğretmenimizi de aradık. O da geldi. Sınıfımızda, okul önünde hatıra fotoğrafları çekilip hep birlikte yemek yedik. Seneye aynı yerde buluşmak üzere sözleştik" dedi.

Doğan ÇİZMECİ / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER "Aile Şerefi" filminin hafızalara kazınan isimleri bir arada! Değişimleri ise şaşırttı!