Nostaljik tramvay kalktı, Taksim bu hale geldi

İstanbul’da Taksim’de hizmet veren nostaljik tramvay seferleri, alt yapı çalışması nedeniyle 6 ay boyunca yapılamayacak. Hattın bakıma alınmasının ardından İstiklal Caddesi’nde araç trafiği yoğunluğu arttı

19 Ocak 2017, Perşembe 21:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Taksim’de İstiklal Caddesi’ne renk katan ve özelikle turistlerin yoğun ilgi gösterdiği nostaljik tramvay seferleri, altyapı çalışması nedeniyle 6 ay boyunca yapılamayacak.  

Yapılan çalışma kapsamında Taksim Meydanı’ındaki tramvay durağına, “İstiklal Caddesi’ndeki altyapı yenileme çalışmaları nedeniyle yarından itibaren Nostaljik Tramvay hattı hizmet veremeyecektir.Bu güzergahı kullanacak yolcularımız İstanbul Metrosunu kullanabilir. Anlayışınız için teşekkür ederiz” yazılı Türkçe, İngilizce duyuru afişi asıldı.  

Seferlere ara verilmesinin ardından tramvay hattının Galatasaray Meydanı bölümünde çalışmalara başlanıldığı görüldü.  

Öte yandan, bu çalışmadan dolayı saat 10.00’a kadar araç trafiğine açık olan İstiklal Caddesi üzerinde trafik zaman zaman durdu.  

Adeta E-5 Karayoluna dönen caddeye sürücülerde tepki gösterdi. Cadde üzerinde trafiğe takılan sürücüler, “Tramvay hattı bakıma alınmış, Galatasaray Meydanı’nda da çalışma var bu yüzden trafik oluştu. 6 ay olması kötü olmuş” dedi.  

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Manavgat’taki yangından üzücü haberler geliyor! Halk ağaçları kesmeye başladı