Nude makyajın olmazsa olmazları

Nude makyaj neredeyse makyaj yapmamış gibi görünmemizi sağlayan, doğal ve bakımlı görünmemizi sağlayan, abartıdan uzak bir makyaj türü. Bu kadar çok şey vadettiği için de uygulaması birazcık zor. Gelin püf noktalarını hep birlikte öğrenelim...

24 Ekim 2018, Çarşamba 15:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu sade makyaj trendi adeta tatilden yeni gelmişsiniz ve doğal bir aydınlığa kavuşmuşsunuz etkisini yaratıyor. İşin sırrı ten renginize uygun ürünler kullanmak! Makyaja başlamadan önce temizlediğiniz cildinizin gerekli olan yerlerine makyaj uygulayın. Tüm suratınızı fondöten ile kaplamak yerine, kapatıcı yardımı ile eşitsizlikleri yok edebilirsiniz. Eğer doğal kızarıklıklarınız veya çilleriniz varsa bunu kapatmak yerine öne çıkarın! Sonuçta bu doğal bir makyaj…

Makyajsız makyajın asıl amacı, makyajınızın teniniz ile aynı görünmesi. Yüzünüzün tamamına makyaj uygulamak yerine kapatmak istediğiniz yerlere odaklanın. Kapatıcı, aydınlatıcı ve pudrayı parmak uçlarınız ile uygulamak ‘nude’ makyajın esaslarından biri. 

Nude makyaj daha önce de belirttiğimiz gibi aslında düşünüldüğü kadar az ürün içermiyor. En az yedi makyaj ürününden oluşan ‘makyajsız makyajın’ sırlarından biri ince dokulu ürünler kullanmak. Hafif dokulu bir fondöten, highlighter ve kaş kaleminin yanı sıra, şeffaf maskara ile kirpiklerinizi düzeltebilirsiniz. 

Dudaklara gelirsek, bu doğal makyaj için soluk tonlara yönelmeniz şart değil. Parlatıcılar veya dudak renginize yakın tonlar ile ‘nude’ makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ruj satın alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri, fazla kahverengiye kaçmamak. 

Genelde makyaj koleksiyonlarında, ‘nude’ kodlu ürünler fazla kahverengi olabiliyor. Bunun yerine açık böğürtlen ve şeftali tonlarına yönelerek makyajınıza canlılık katabilirsiniz. 

Kaynak: elle.com.tr

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cilde zarar veren 7 'sağlıklı' ürün