Nüfus cüzdanını kaybedince başına gelmeyen kalmadı

4 yıl önce nüfus cüzdanını kaybeden Mustafa Sırça'ya 3 ay sonra toplamda 15 bin liralık kredi kartı, cep telefonu hattı ve internet aboneliği borcu geldi

29 Aralık 2012, Cumartesi 12:55
A A

Samsun’da yaşayan 24 yaşındaki Mustafa Sırça, 4 yıl önce nüfus cüzdanını kaybetti. 3 ay sonra Sırça’ya 2 kredi kartı, 2 cep telefonu hattı ve 2 de internet aboneliğinden kaynaklanan yaklaşık 15 bin liralık borç çıkarıldı. Savcılığa yaptığı şikayet sonrasında polis tarafından başlatılan soruşturmada, Sırça’nın nüfus cüzdanındaki fotoğrafının kimliği belirlenemeyen bir kişi ile değiştirildiği ve faturalardan da nüfus cüzdanının Tekirdağ’da kullanıldığı belirlendi.

15 BİN TL'LİK BORCU VAR

Yapılan soruşturmaya rağmen Sırça’ya ait nüfus cüzdanını alarak harcama yapan kişi bulunamadı. 2 yıl önce sigortalı bir işe giren Sırça, 15 bin liralık borcunu ödemeye başladı. Bir fabrikada asgari ücretle çalıştığını belirten Mustafa Sırça, "Nüfus cüzdanımı kaybettim, başıma gelmeyen işi kalmadı. 15 bin TL’lik borcum var. 2 yılda ancak 3 bin TL’sini ödeyebildim. Nüfus cüzdamını kullanarak benim adıma işlem yapıp beni mağdur eden kişi hala bulunamadı. Çok zor durumdayım" dedi.

KORKUSUNDAN KİMLİK TAŞIYAMIYOR

Korktuğu için artık nüfus cüzdanını yanında taşıyamadığını söyleyen Sırça, "Bu olaydan sonra bende panik atak oluştu. Psikolojik destek alıyorum. Benim bu parayı ödemeye durumum yok. Harcamadığım bir parayı ödüyorum. Benim olmayan bir borcu ödüyorum. Beni bu duruma düşüren kişi veya kişilerin bulunmasını istiyorum" diye konuştu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.