Nüfus Müdürlüğünde cep telefonuna el konuldu

İzmit'te, İlçe Nüfus Müdürlüğünde din hanesi bölümünde değişiklik yapmak isteyen Y.E.Ö. (26), kayıt odasında cep telefonu ile çekim yapınca memurlar şikayette bulundu

18 Nisan 2018, Çarşamba 22:44
A A
Nüfus Müdürlüğünde cep telefonuna el konuldu
Dün İzmit İlçe Nüfus Müdürlüğüne giden Y.E.Ö., din hanesi bölümünde değişiklik için başvuruda bulundu. Y.E.Ö. evrak kayıt odasında beklediği sırada memurlar uyarıda bulunarak, bekleme salonuna geçmesini istedi. 
 

TARTIŞMAYI GÖRÜNTÜLEMEK İSTEDİ


Evrak kayıt odasından çıkmak istemeyen Y.E.Ö. ile memurlar arasında tartışma yaşandı. Y.E.Ö. cep telefonu ile içerisinde gizli evrakların bulunduğu odada tartışmayı görüntülemek istedi. 
 

SAVCILIK TALİMATI İLE EL KONULDU


2 memur, Y.E.Ö.'yü odadan çıkarıp, polise haber verdi. Polis, Y.E.Ö. hakkında işlem başlatırken, savcının talimatı ile cep telefonuna el konuldu. Hakkında 'Kişilerin huzur ve sükûnunu bozma', 'Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirmek' suçundan işlem başlatılan Y.E.Ö. ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 

Nüfus Müdürlüğünün gizli bölümlerinin görüntülenmesi nedeniyle cep telefonu incelemeye alındı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.