Nur Yerlitaş: Bir yılda 30 kişiyi sildim

Modacı Nur Yerlitaş 2018 yazında art arda geçirdiği panik atak krizlerinden sonra hastaneye kaldırılmış, beyninde tümöre rastlanmıştı. Ağustos 2018’de beyin ameliyatı olan Yerlitaş 1.5 ay önce ikinci kez operasyon geçirdi. Radyoterapiye devam eden Nur Yerlitaş 2016’da bıraktığı ekranlara bir daha asla dönmeyeceğini, hastalığı süresince 30 ünlü kişiyi hayatından çıkardığını söyledi. İşte açıklamaları...

24 Nisan 2019, Çarşamba 08:26 Son Güncelleme:
A A
Nur Yerlitaş: Bir yılda 30 kişiyi sildim

● “Bir zamanlar ekran ve reklamların en çok kazanan yıldızıydım. Şöhret, para, güç, hırs o kadar boşmuş ki. Ama bunu sağlığımı kaybedince anladım. Doktor ‘beyninde tümör var’ deyince her şey anlamsızlaştı.”

● “Şimdi bana aylık 1 milyon lira verseler ekrana çıkmam. Net bir şekilde ‘Hayır’ derim, dönmem. Televizyon yıldızlığı bitti. En büyük isteğim bu hastalığı yenmek.”

● “Kendime hep kızıyorum. Neden 3 yıl yaptığım moda programında kendimi o kadar yordum, yıprattım, üzdüm, sıkıntıyı içime attım? Değer miymiş, asla! Başım ağrırdı, çekimler aksamasın diye ilaç alır geçiştirirdim.

Meğer hastalığın ilk işaretleriymiş. Tedavim sırasında hep bu aklıma geliyor. İhmal ne kötü şey.”

‘4 KİŞİ HEP YANIMDA’

● “İlk teşhisten bugüne kadar çok zor günler geçirdim. Hayatım sürekli film şeridi gibi gözümün önünden geçiyor. Kimseye kırgın değilim. Ama ciddi temizlik yaptım.”

● “Bir yılda 30 kişiyi hayatımdan çıkardım. Telefonlarını da sildim. Aralarında ünlüler de var. Bu zor süreçte Hülya Avşar, Tarkan, Ebru Gündeş, Sibel Can hep yanımdaydı. Tarkan’ın moral telefonlarını unutmam.”

● “Modada 30. yılımı doldurdum. Atölyemi bugünlere getirmek için gece gündüz çalıştım. Ailem ‘Kapatalım, en sevdiğin kent Milano’ya gidelim, dinlen’ diyor. Kabul etmedim.”

● “Ben zengin kocası sayesinde modacı olanlardan değilim. Sıfırdan bugüne geldim. Tedavi sırasında saçlarım, kirpiklerim gitti. Ama moralim yerinde. Çünkü sayıları az olsa da gerçek dostlarım yanımda.”

MÜGE DAĞISTANLI/ POSTA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Larin, Dilan Çiçek Deniz'e mesaj attı