Nuray Erkan: Kadın girişimcilere destek verilmeli

Eskişehir’de ev işi mantı ve börek yapan bir dükkana uğruyoruz, işletmecisi Nuray Erkan, hem hamuru açıyor, hem de satıyor.

25 Haziran 2018, Pazartesi 07:14
A A

Daha önce ev hanımlığı yapan Nuray Hanım, çocuklarının masrafları artınca, eşine yardım etmek amacıyla, üç yıl önce böyle bir işe başlamış. “Bu işi evde yapıp vergi ödemeyenler var, onlar bizim işi etkiliyor. Kirayı ödüyorum ancak Bağ Kur ödemelerimde sıkıntı yaşıyorum” diyor. Nuray Erkan; “Yazın mantı işleri durunca, bu kez de makarna kesimi yapıyoruz. Merdiven altında bu işi yapanlara sıkı bir denetim şart. Onlar da vergisini verip, dükkan açsınlar. Eskişehir’de bizim gibi birkaç tane mantıcı dükkanı var, ama kaçak çalışan çok. Bunlar sosyal medya üzerinden telefonla sipariş alıyorlar. Stopajlarımız yüksek, biraz indirim istiyoruz. Kadın girişimcilere destek verilsin” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.