Nureddin Nebati kimdir, kaç yaşında? Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hakkında bilgiler

Nureddin Nebati kimdir, kaç yaşında? Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hakkında bilgiler

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Nureddin Nebati getirildi. Peki, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir, kaç yaşında? İşte, Nureddin Nebati hakkında merak edilenler...

02 Aralık 2021, Perşembe 00:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirildi. Peki, Nureddin Nebati kimdir, kaç yaşında?

İşte, Nureddin Nebati hakkında merak edilen bilgiler...

NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964’te Şanlıurfa Viranşehir’de doğdu.

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. Farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi.

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.

Halen ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olup Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarda bulunmaktadır.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi.

İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'da feci kaza! Görgü tanığı anlattı: 5 metre havalandı