Nurettin Özdebir yeniden Ankara Sanayi Odası Başkanı seçildi

Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden Nurettin Özdebir seçildi

10 Nisan 2018, Salı 14:32
A A
Nurettin Özdebir yeniden Ankara Sanayi Odası Başkanı seçildi
ASO Meclisi, "seçim" gündemiyle en yaşlı üye Niyazi Akdaş başkanlığında toplandı. Geçici başkanlık divanında en genç meclis üyeleri Çağdaş Bozkurt ve Berker Bülbüloğlu da yer aldı. Seçimde 84 Meclis üyesinin 80'i oy kullandı. Tek listeyle girilen seçimde oyların 77'sini alan Özdebir, 4 yıl görev yapmak üzere yeniden ASO Yönetim Kurulu Başkanı oldu. 
ASO Meclis Başkanlığı görevine Celal Koloğlu, Başkan Yardımcılıklarına Yavuz Işık ve Akman Karakülah, Katip Üyeliğe Mehmet Osmanbeyoğlu seçildi. 

Seçimlerde Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin yanı sıra Disiplin Kurulu ile TOBB Genel Kurulu delegeleri ve Hesapları İnceleme Komisyonu üyeleri de belirlendi. 

Nurettin Özdebir başkanlığındaki Yönetim Kurulu; Seyit Ardıç, Mete Çağlayan, Taner Özdemir, Özgür Savaş Özüdoğru, Aytaç Muhittin Dinçer, Musa Ertunç, Birol Duygu, Faik Güngör, Özgür Bayraktar ve Ercan Ata'dan oluştu. 

Yönetim Kurulu önümüzdeki günlerde toplanarak iki başkan yardımcısı ve sayman üyeyi belirleyecek. 


"AÇIK VE ŞEFFAF BİR SEÇİM YAPTIK"


Nurettin Özdebir, Meclis üyelerine hitaben yaptığı teşekkür konuşmasında, yaklaşık 8 ay gibi uzun bir seçim dönemi yaşandığını belirterek, komite üyelerinin aldığı her bir oyun borç senedi olduğunu söyledi. Çok verimli çalışma dönemi geçireceklerine inandığını vurgulayan Özdebir, "Hepimizin, aldığımız oyların mesuliyeti altında çalışacağına, ciddi bir şekilde komitelerin çalıştırılacağına inanıyorum. Her şeyin başı komiteler. Komitelerinizi iyi çalıştırmanızı rica ediyorum. O komitelerde sadece sorunlar değil, gelecekle ilgili planlar, projeler gelmesini ümit ediyorum" dedi. 

Özdebir, kimsenin kırılıp dökülmediği, pişmanlıkların olmadığı, tatlı bir rekabet ortamında seçimlerin gerçekleştirildiğine dikkati çekerek, "Kimsenin itiraz edemeyeceği açık ve şeffaf bir seçim yaptık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah, huzurla ve üretken bir dönem geçireceğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.