Nuri Bilge'nin keşfi Doğu Demirkol: Cannes için konuşma hazırlamadım

Nuri Bilge Ceylan'ın 'Ahlat Ağacı' filmiyle 71. Cannes Film Festivali'ne katılacak olan komedyen Doğu Demirol, ilk oyunculuk deneyimiyle Cannes'a katılıyor. Doğu Demirkol, ''Ödül alırsam doğaçlama bir şeyler konuşurum. Konuşma hazırlamadım'' dedi

29 Nisan 2018, Pazar 15:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ailesini oyalamak için mühendislik okuduktan sonra stand-up komedyeni olarak geniş bir hayran kitlesi edinen Doğu Demirkol, rol aldığı Nuri Bilge Ceylan filmi Ahlat Ağacı ile Cannes Film Festivali'ne gidiyor.

Stand-up gösterileri yaparken Nuri Bilge Ceylan tarafından keşfedilen 30 yaşındaki Demirkol, Habertürk’ten Mehmet Çalışkan’a verdiği röportajda, ilk filmiyle Cannes’a gidiyor olması hakkında şunları söyledi:“Festivalin hiç umurumda olmadığını düşünüyordum ama ilk açıklamada kabul edilmediğini duyduğumda üzülmüştüm. Kabul edilince sevindim.

Doğu Demirkol ayrıca, ''Nuri Bilge Ceylan'ın filminde başrol, yan rol gibi kavramlar çok anlam taşımıyor. Bence orada herkes asker. Güzel bir deneyimdi. Cannes Fil Festivali çok önemli. Umarı film ödül alır. En heyacanlı ve onur duyduğum kısmı hocayla ofisinde karakter üzerinde düşünmek, konuşmak ve sette bunu yorumlamak oldu'' dedi.

Doğu Demirkol, Nuri Bilge Ceylan'dan teklif aldığında hissettiklerini şöyle açıkladı: Enteresan bir şekilde büyük bir heyecan yaşamadım. Bu da çok işime yaradı. Çünkü aklımda stand-up ve kendi yazdığım şeyler olduğu için ‘Hayırlısı’ dedim. Görüşmeye de o şekilde gittim.

Oyuncu, Cannes için yaptığı hazırlığı şöyle anlattı: Smokin için ölçülerimi aldılar. Onun dışında bir hazırlığım yok. Ödül alırsam doğaçlama bir şeyler konuşurum. Konuşma hazırlamadım.

Nuri Bilge Ceylan'ın yeni filmi Ahlat Ağacı, Cannes'ın ana yarışma programına sonradan eklendi. Murat Cemcir ile Doğu Demirkol'un rol aldığı Ahlat Ağacı, Ceylan'ın iki komedyene başrol verdiği ilk film olma özelliğini taşıyor.

Uzun yılların ardından köyüne dönen bir yazarın babasının borçları altında ezilmesini konu edinen Ahlat Ağacı filmi, baba-oğul ve aile ilişkilerine odaklanıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tuğba Ekinci "Kadın dediğin hafif ele gelecek" notuyla bikinili fotoğraflarını paylaştı