Nuriye Gülmen için tahliye talebi reddedildi

Savcı, Nuriye Gülmen'in kaçma şüphesi olmaması ve delilleri karartma ihtimali olmaması gerekçesi ile adli kontrolle serbest bırakılmasını istemişti. Gülmen için savcının istediği tahliye talebi mahkeme tarafından reddedildi. Gülmen'in tutukluluğuna devam kararı verildi.

27 Kasım 2017, Pazartesi 16:25
A A
Nuriye Gülmen için tahliye talebi reddedildi
264 gündür açlık grevinde olan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın yargılandığı davanın 5. duruşması bugün Sincan Cezaevi’nde görüldü. Savcının, Nuriye Gülmen'in tahliyesi istemesinin ardından talep mahkeme tarafından reddedildi. Davanın 6.duruşması 1 Aralık 2017 tarihine ertelendi. 


NE OLMUŞTU?


KHK ile ihraç edildikten sonra açlık grevine başlayan, ardından tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça'nın yargılandığı davanın 4'üncü duruşmasında, Semih Özakça'nın elektronik kelepçe şartıyla tahliye edilmesine, Nuriye Gülmen'in ise tutukluluğunun devamına karar verilmişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.