Nursel Köse: Nurgül'ü arama ihtiyacı hissetmedim

Son olarak 'Arıza' dizisinde rol alan Nursel Köse, Jülide Ateş’in sunumuyla Gain'de yayınlanan '40' programına konuk oldu. Sektörde kadın-erkek arasındaki ücret eşitsizliğinden yakınan ünlü oyuncu, meslektaşı Nurgül Yeşilçay’ın “Nursel Köse’ye çok kırgınım” açıklamasını yanıt verdi.

02 Mayıs 2021, Pazar 08:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Jülide Ateş'in sunduğu 40'a konuk olan Nursel Köse; çocukluğundan bugüne dek olan yaşamına, oyunculuğuna, evliliğine, kadınlara ve erkeklere bakış açısına dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Köse, "Türkiye’de kadın sevilmeyen bir varlık. Kadınlar korunmuyor, korunmayan bir şeyin sevildiğine inanmıyorum. Bir ağacı koruruz gider sularız, bir hayvanı koruruz mamasını veririz bakarız, hasta görürsek doktora götürürüz, yardım ederiz. Ama kadınların artık korunmadığını, onun da sevgisizlikle alakası olduğunu düşünüyorum. Kadınlarımızı sevmiyoruz artık, öyle bir duygudayım" dedi.

'ERKEK BAŞROL OYUNCUSU DAHA FAZLA PARA KAZANIYOR'

'ERKEK BAŞROL OYUNCUSU DAHA FAZLA PARA KAZANIYOR'

Kadın-erkek oyuncu arasındaki ücret eşitsizliğinden dert yanan Nursel Köse, "Erkek başrol oyuncusu daha fazla para kazanıyor. O eve ekmek götürecek diye! Biz de eve ekmek götürüyoruz, şampuan götürmüyoruz" şeklinde konuştu.

'NURGÜL YEŞİLÇAY’I ARAMA İHTİYACI HİSSETMEDİM'

'NURGÜL YEŞİLÇAY’I ARAMA İHTİYACI HİSSETMEDİM'

Sunucu Jülide Ateş, Nurgül Yeşilçay’ın olaylı 'Paramparça' dizisi ayrılığı sonrası Köse’nin kendisini hiç arayıp sormadığını ve bu yüzden ona kırgın olduğun hatırlatarak, Nursel Köse’ye 'Vefasız mısın?' diye sordu.

Köse, "Vefasız olabilirim, vefa neyse bugünkü çağda, hele ki bizim branşta. Bir dizi çektiğimizde çok yoğun bir şekilde yan yanasın, kendi ailenden çok bütün dizi efradını görüyoruz. Dizi bitince başka işler başlıyor ve otomatikten kopuyoruz. Ben zaten sürekli arkadaşlıklar götüren bir insan değilim, arkadaşlığımı koruyamıyorum. Bir araya geldiğimizde de 10 yıl bile geçse, aynı noktadan başlayabiliyorum. Nurgül’le helalleşmemiz olmadı. Nurgül dobradır, çok takdir ettiğim bir oyuncu, Koç Burcu, ayakları yerde olan, güçlü kadın. Orada alındığı noktalar olabilir. Diziden ayrılmadan önce konuştuk, bir insan bana derse ‘kararlıyım, bitireceğim’ tekrar arama ihtiyacını hissetmedim. Kırgındır, ama sebebini anlamıyorum. Bana kırgın olduğu sebep bana biraz yabancı, kendisine buradan öpücük yolluyorum" yanıtını verdi.

'CEM YILMAZ’DAN KİM KORKMAZ?'

'CEM YILMAZ’DAN KİM KORKMAZ?'

Nursel Köse’ye, Cem Yılmaz için kurduğu “Komedi yapan herkes o zavallı adamla, Cem Yılmaz’la ölçülüyor” cümlesini hatırlatan Ateş, ünlü oyuncuya “Nursel Köse, Cem Yılmaz’dan korktu mu?” sorusunu yöneltti.


Nursel Köse, “Cem Yılmaz’la tanıştım. Aynı kulvara getirilmek yanlış, o bir erkek komedyen, erkek kafası. Bir kadının yaptığı iş bambaşka olacaktır. Cem Yılmaz’dan kim korkmaz ayrıca? Standartların en üzerine çıkmış, o yüzden dedim belki ‘engel oluyor bir sürü genç yeteneğin önünde onun gibi olmak’ düşüncesi… Halbuki onun gibi olmadan da komedi yaşamalı, var olmalı. Almanya’da her şehrin küçük sahne dediği, 80-90 koltukluk salonlar vardır ve dolar taşar. Ben böyle bir kültürden geldiğim için, başka bir rahatlıktaydım. Ama burada geldiğimde gördüğümde, oyuncu arkadaşlara hadi gelin yapalım dediğimde ‘Ama Cem gibi iyi olmazsam burada sahneye çıkılmaz ki’ diyorlardı. Herkes Cem Yılmaz’ı kendine engel edinmiş" ifadelerini kullandı.

'EVLİLİĞİN DÜNYADA İYİ BİR ALTERNATİFİ YOK'

'EVLİLİĞİN DÜNYADA İYİ BİR ALTERNATİFİ YOK'

'Evlilikten korktunuz mu?' sorusuna yanıt veren Köse, "Her zaman korktum, halen de korkum var. Evlilik çok ilginç bir durum ve dünyada iyi bir alternatifi de yok. Bütün yollar eninde sonunda evliliğe dayanabiliyor. Almanya’da bir yerde okudum, aslında evlilik anlaşmalı olmalı, 10 ar yıllık anlaşmalar halinde olmalı. 10 yılın sonunda, uzatmak istiyorsan bir 10 yıl uzatabilirsin, uzatmak istemiyorsan da daha rahat kopabilirsin gibiydi… Beni inanılmaz cezbeden bir yazıydı" diye konuştu.

'IRKÇI SALDIRILARDAN KIL PAYI KURTULDUM'

'IRKÇI SALDIRILARDAN KIL PAYI KURTULDUM'

Oyuncu, 'Irkçılığa maruz kaldı mı?' sorusunu, "Kaldım. En kaba ırkçılığa. Etrafımı 10-15 dazlak çevirip, dans eder gibi etrafımda dönüp yere tükürdüler! Fark etmez nereye tükürürse, sana tükürmüş oluyor o anlamda! Buna benzer üç olay yaşadım, üçünde de Tanrı bütün auramı kapattı, öyle bir duygudaydım, bunlar bana dokunmasın. Üç kere böyle önemli olay oldu her seferinde kıl payı kurtuldum. Nursel Köse olarak yapılan bir atak değildi, kara kaş kara göz kara saçlı bir kadına… Bir fiske almadan, zararsız ve o dönemi onun travmasıyla geçirdim" şeklinde yanıtladı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Günlük burç yorumları! Filiz Özkol yazdı: 2 Mayıs Başak, Aslan, Terazi ve diğer burç yorumları