Nusaybin'den kara haber: 5 şehit

Mardin Nusaybin'de PKK'lı teröristlerin yola döşediği el yapımı patlayıcı ile yaptığı saldırı sonucu 4 askerin şehit oldu, 5 asker ve 1 polis de yaralandı. İlçede bu sabah da yola döşen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu Özel Harekat Polisi Gökhan Osman Karaduman şehit olmuştu

21 Mart 2016, Pazartesi 12:53
A A
Nusaybin'den kara haber: 5 şehit

Mardin'in Nusaybin ilçesinde bu sabah yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu özel harekat polisi Gökhan Osman Karaduman’ın şehit olmuştu.

Operasyonların devam ettiği ilçede PKK'lı teröristlerin önceden yola döşenen patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 4 asker şehit oldu, 5 asker ile bir emniyet mensubu yaralandı. 

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Genelkurmay Başkanlığı'nın, 4 askerin şehit olması ile ilgili yaptığı açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"21 Mart 2016 Pazartesi günü Mardin ili Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce önceden yola döşenen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucunda 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız ve 1 kahraman emniyet mensubumuz yaralanmıştır.

 

Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza ve kahraman emniyet mensubumuza acil şifalar temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur," denildi. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bağlar'da sokağa çıkma yasağı kalktı