Nusret Gökçe, 6 personelinde corona virüs çıkınca ABD'den iki milyon dolarlık yardım aldı

Dünyanın dört bir köşesinde et lokantaları bulunan Nusret Gökçe’nin, ABDMiami’deki şubesinde çalışan 6 personelinin koronavirüse yakalandığı iddia edildi. Nusret bunun üzerine lokantasını geçici bir süreliğine kapattı. ABD’de, salgın nedeniyle işletme sahiplerine ödenen ‘maaş koruma programı’ndan yararlanıp 2 milyon dolar katkı aldı.

11 Temmuz 2020, Cumartesi 14:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Restoranlar zinciri sahibi Nusret Gökçe, Amerika Birleşik Devletleri’nin Miami kentindeki şubesinde çalışan 6 personelin corona virüs salgınına yakalandığı ileri sürüldü.


Florida’da artan rakamlarıdan dolayı restoranlar kapılarını tek tek kapatırken, iş yerleri yalnızca paket servis hizmeti veriyor. Nusret Gökçe’nin de Miami’deki restoranın corona virüsü nedeniyle hizmet vermeyi durdurduğu ifade edildi.Öte yandan restoranlar zinciri sahibi Nusret Gökçe’nin ABD’de salgını nedeniyle işletme sahiplerine ödenen Maaş Koruma Programı’ndan da (PPP) yararlandığı öğrenildi. Miami’deki Nusr-et şubesinin çalışanlarında çıkan Covid-19 nedeniyle kapalı olan şubesi için ABD’nin yardımına başvuran Gökçe’nin 2 milyon dolarlık katlı aldığı belirtildi. Yunanistan'ın ünlü haber sitesi geçtiğimiz yıl sosyetenin dünyaca ünlü tatil adası Mikanos'ta restoran açan Nusret Gökçe'nin bu yıl restoranını corona nedeniyle açamayacağını yazdı.Haber sitesinin bugün okuyucularına “Nusret Corona Kurbanı” başlığı ile duyurduğu haberde, Nusret'in restoranının birçok ünlü otel ve restoran ile bu yıl açılmayacağı kararını aldığını belirterek “Corona tedbirleri gereğince Yunan adalarında turizmin en erken temmuz sonu ağustos ayının başında açılmasının beklendiği nedeniyle açılmayacağı duyuruldu” ifadelerini kullandı.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Emre Yetkin corona virüs testi yaptırdı