Nusret Gökçe: Hayalinizden asla vazgeçmeyin

Nusret Gökçe 9 yaşında su satarak iş hayatına atıldı. Şimdi 36 yaşında. Hem ‘tuz serpme’ hareketi hem de restoranları ile uluslararası bir şöhrete sahip

14 Haziran 2019, Cuma 10:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul, New York, Miami, Dubai ve Abu Dabi’de et lokantaları olan, 3 ay önce Park Hyatt Maçka Otel’i alan Nusret Gökçe sosyal medyada şöyle paylaşım yaptı:

“Hayalinizden asla vazgeçmeyin. 14 yaşımda kasapta çıraktım. 10 sene önce aylık 400 dolara çalışıyordum. Şimdi ise 1.5 milyar dolarlık bir şirketim var.”

Amerikalı bir yayınevinden başarı öyküsünü yazması için teklif alan Nusret kitapta şu satırlara yer verecek:

'SIRRIM, NEREDEN GELDİĞİMİ UNUTMAMAK'

'SIRRIM, NEREDEN GELDİĞİMİ UNUTMAMAK'

-“İlkokul mezunuyum. Eğitimim yok. Ama her şeyi çabuk öğrenirim. Zaman içinde kendimi geliştirdim. Hâlâ uğraşıyorum. Sırrım; nereden geldiğimi hiç unutmamak.”

-“Sektörde inanılmaz bir rekabet var, sıyrılmanın yolunu bulacaksın. Bir hikayeyi satman, insanları büyülemen gerekiyor. Yoksa kimseye ekmek yok.”

-“Bana sinir oluyorlar, görgüsüz buluyorlar. İyi de kardeşim, maden işçisinin oğluyum. Annem ve babam okuma-yazma bilmiyor. Su satıp ayakkabı boyararak işe başladım. Hakkımda atıp tutanların, bir ömür çalışamayacağı kadar çalıştım. Çalışmadan bir halt olmaz."

-“Ben işi şişirmem! Çırakken bile temizliği farklı yapardım. Yerleri başka türlü süpürürdüm.”

-“Şansa inanıyorum, ama kendin yaratmalısın. Oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuk. Her sabah 07.00’de güne başlarım, gece 01.00’e kadar çalışırım.”


POSTA/Müge Dağıstanlı

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yıldız Kaplan yıllara meydan okuyor