O bebeği satın alan kadın kaçtı

O bebeği satın alan kadın kaçtı

Gülseren Sarıoğlu, kendisine ait olduğunu iddia ettiği bebeği bir itiraf mektubuyla eşine bırakıp ortadan kayboldu

05 Kasım 2009, Perşembe 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TECAVÜZCÜ TUTUKLANMIŞTI

Eskişehir Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı 100’üncü Yıl Kız Yetiştirme Yurdu’nda kalan 17 yaşındaki E.K., bir yıldır tanıdığı yaşıtı S.E.’nin tecavüzüne uğramıştı. Yurt görevlileri, karnı büyüyen E.K.’yı hastaneye götürünce hamile olduğu anlaşılmıştı. E.K., Eskişehir Kadın Sığınma Evi’ne gönderilmiş, tecavüzcü S.E. tutuklanmıştı. Sığınma evinden alışverişe çıkan E.K.’yı, tecavüzcünün yakınları Güldane Ökten (60), kızı Sevgül Aktaş (47), oğlu Karaca Ökten (30) kaçırmıştı.

NÜFUSUNA GEÇİRMİŞTİ

Bu 3 kişi, kaçırıldıklarında 3 aylık hamile olan E.K.’yı bir evde alıkoymuştu. Aynı kişiler, E.K.’nın bu evde doğurduğu bebeği, Gülseren Sarıoğlu’na (38), 2 bin liraya satmıştı. Evden kaçarak polise olayı anlatan E.K., bir erkek bebek doğurduğunu söylemişti. Bebeği satan ve tutuklanan 3 kişi “E.K., erkek değil, kız doğurdu” demişti. Nüfusuna geçirdiği bebeğin kendi çocuğu olduğunu söyleyen Gülseren Sarıoğlu, E.K. ve tecavüzcü S.E.’den alınan kan örnekleri DNA testi için Adli Tıp’a gönderilmişti.

KIZ MI, ERKEK Mİ?

Bebek, test sonucu belirlenene kadar Gülseren Sarıoğlu’na teslim edilmişti. Gülseren Sarıoğlu’nun eşi Hüseyin Sarıoğlu’na (80), önceki gün bir mektupla bebeği bırakarak kayıplara karıştığı ortaya çıktı. Gülseren Sarıoğlu’nun mektupta olayı ve bebeği 2 bin TL’ye satın aldığını itiraf ettiği öğrenildi. Polis, “E.K. doğurduğu bebeğin erkek olduğunu söylüyor, bırakılan bebek ise kız. Kız bebek devlet himayesine alındı. Gerçeği DNA testi belirleyecek” dedi.

Saadet KEFAL/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'ye hava yoluyla seyahat edeceklerin PCR testi ibraz etme zorunlulukları uzatıldı