O cesetin kimliği belli oldu

O cesetin kimliği belli oldu

İstanbul Bağcılar'da, bir binanın bodrum katındaki dairenin mutfak tezgahı altına gömülmüş erkek cesedinin Erdal Demir'e ait olduğu ortaya çıktı

16 Temmuz 2011, Cumartesi 09:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Demirkapı Mahallesi Nihan Sokak 28 numarada bulunan 2 katlı binanın bodrum katında, dün saat 20.00 sıralarında mutfak tezgahının altına gömülmüş ve üzerine beton dökülmüş bir erkek cesedi bulundu.

Yaklaşık 1 yıl önce kiralanan dairenin 5 aylık kirası ödenmeyince ev sahibi Cemal Çengel tarafından boşaltılmak istendi. Çengel’in telefonla ulaştığı kiracısı, yakın zamanda geleceğini belirtmesine rağmen eve gelen olmadı.

Ev sahibi Cemal Çengel dün akşam kapıyı kırarak bodrum kattaki daireye girdi. Evdeki 2 çekyat ve halıyı dışarı atmak ve evde temizlik yapmak isteyen Cemal Çengel’in dikkatini mutfak tezgahının altındaki yeni dökülmüş beton çekti.

CESET TANINMAYACAK HALDE

Betonu kıran ev sahibi, çöp poşeti içinde halıya sarılmış halde, dik olarak gömülmüş cesedi görünce hemen polisi aradı. Olay yerine polis ve savcı gelerek incelemelerde bulundu. Cesedin tanınmayacak halde çürüdüğü belirlendi.

Olay Yeri İnceleme Ekiplerinin yaptığı titiz çalışmanın ardından ceset, çevik kuvvet polisinin güvenlik önlemleri arasında Adli Tıp Kurumu aracıyla morga kaldırıldı.

"KİMSEYLE KONUŞMUYORLARDI"

Sokağa yayılan kokuya rağmen olayı farkedemeyen mahalle sakinlerinden Emel Amanet, "Biz buradaki insanlardan şüpheleniyorduk. Kimseyle konuşmuyorlardı.

Arada bir gelip giderlerdi. Ev sahibi ’Eşyalarınızı alın’ diye telefon açmış. Gelen olmayınca da temizlik yapmak için kapıyı kırıp içeri girdi. Mutfak tezgahının altındaki beton kırılınca çöp poşeti içinde ağzı sıkı sıkıya bağlanmış, halıya sarılı ceset ortaya çıktı" dedi.

KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Bağcılar’da üç katlı bir binanın bodrum katında üzerine beton dökülmüş halde bulunan cesedin Erdal Demir’e ait olduğu ailesince teşhis edildi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili başlatılan soruşturmada, evin bir yıl önce Kasım H. tarafından kiralandığını tespit etti. Erdal Demir, arkadaşı Kasım H’nin yalnız yaşadığı eve 6 ay önce bir kızla gelmesinin ardından ortadan kayboldu.

Ailesinin kayıp müracaatı üzerine 6 ay önce bilgisine başvurulan Kasım H’nin "Bir kız kaçırmıştı. Bizim eve geldiler. Daha sonra birlikte evden ayrıldılar. Herhalde kendilerine yeni bir hayat kurdular" dediği belirtildi.

Polisin olayla ilgili bilgisine başvurduğu görgü şahitlerinin ise Erdal Demir’in birlikte olduğu kızı, bir ay önce Kasım H’nin yanında gördüklerini söyledikleri kaydedildi. Cesedin ortaya çıkması üzerine dün gece bazı adreslerde yapılan aramalarda Kasım H’nin bulunamadığı, olaya ilişkin Zeynep U’nun da arandığı bildirildi.

Demir’in ailesi, üzerindeki elbiselerden cesedin Erdal Demir’e ait olduğunu teşhis etti. Ancak kesin kimlik tespiti için DNA testi yapılacağı öğrenildi. Demir’in ölüm sebebi Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemenin ardından belli olacak. Alınan bilgiye göre, cesedin bulunduğu daire bir yıl önce tutulmuştu.

(DHA-A.A.)Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Engin Altay'a suç duyurusu