'O' ilçede yine sokağa çıkma yasağı!

Cizre'de bugün ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi

13 Eylül 2015, Pazar 18:20
A A
'O' ilçede yine sokağa çıkma yasağı!

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde ikinci kez sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bugün saat 19.00’dan itibaren başlayacak sokağa çıkma yasağı ilçe halkına camilerden yapılan anonslarla duyuruldu.

Şırnak Valiliği, Cizre İlçesi’nde bugün saat 19.00’dan geçerli olmak üzere yeniden sokağa çıkma yasağı konulduğunu açıkladı. Valilik açıklaması şöyle:
"İlimiz Cizre ilçe merkezinde Bölücü Terör Örgütü mensuplarının yakalanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince 13 Eylül 2015 Pazar günü (bugün) saat 19:00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İlçedeki camilerden yapılan anonslarla yasak halka duyurulurken, yetkililer halkın gıda ihtiyaçlarının karşılanması için bazı fırınlarla marketlerin açık olacağını söyledi.

Cizre’de 4 Eylül cuma günü saat 20.00’den 12 Eylül cumartesi günü saat 07.00’ye kadar sokağa çıkma yasağı uygulanmış ve güvelik güçleri ilçede yuvalanan PKK’lılara karşı operasyonlar yapmış, çatışmalar çıkmıştı.

 Sekvan KÜDEN/ŞIRNAK, (DHA) 

Sıradaki haber yükleniyor...