'O mumyalar uzaylılara ait'

Peru’nun sırlarla dolu Nazca bölgesinde haziran ayında keşfedilen mumyaların, insanlara ait olmadığı ve uzaylı mumyası olduğu iddia edildi

25 Ekim 2017, Çarşamba 21:43
A A
'O mumyalar uzaylılara ait'
Mumyaları yakından inceleyen Dr. Edson Vivanco, bu iddianın bir komplo teorisi olmadığını ve mumyalanan bedenlerin uzaylılara ait olabileceğini savundu.

Araştırma ekibinde yer alan Dr. Vivanco, ellerinde ve ayaklarında 3 parmak bulunan bu mumyalanmış bedenlerin, Peru’nun Nazca bölgesinde bir mağarada bulunduğunu aktardı.


Dr. Edson Vivanco

Mumyalar üzerinde yapılan bazı DNA testleri, bedenlerin yüzde 100 insan türüne ait olduğunu kanıtlasa da bazıları bu tespitin yapılamadığı belirtiliyor. Aynı zamanda bir kemik uzmanı olan Dr. Vivanco, bedenlerin dünya dışı canlılara ait olabileceği konusunda ısrarcı.


'GERÇEK OLDUĞUNU GÖSTEREN BİRÇOK BULGU VAR'


Britanyalı ufolojist Steve Meera, filme aldığı yeni belgeseli için Dr. Vivanco ile röportaj yapmak üzere Peru’ya gitmiş. Dr. Vivanco röportajında özetle şöyle konuşuyor:

Bulunanların gerçek mi sahte mi olduğunu belirlemek üzere tıbbi tavsiyem için beni araştırma ekibine davet ettiler. Bedenlerin gerçek olduğunu gösteren birçok bulgu var. Bu şekilde bir kafatası yaratmak oldukça zor bir iş.

Örneğin, kafatasının iç yapısına baktığımızda çeper bağlantıları, artkafa gibi bunun gerçek bir kafatası olduğunu kanıtlayan anotomik özellikler göze çarpıyor. İlk izlenim olarak, ellerde 5 parmak kemiği yer alırken 3 parmak olmasını garip buldum.”

Ekibin yayınladığı x-ray görüntülerini inceleyen bağımsız araştırmacılar ise bu yapının birçok insandan alınmış kemiklerden oluşturulduğunu öne sürüyor.


'SONUCU NE OLURSA OLSUN BUNU ARAŞTIRMAK ÖNEMLİ'


Ancak Dr. Vivanco sözlerine şöyle devam ediyor: 5 kemiğe karşılık 3 parmak. Bu ilgimizi çekti ve sahte de gerçek de olsa konuyu araştırmaya devam edeceğiz. Sonucu ne olursa olsun bunu araştırmak önemli. Ancak tomografi testlerinde herhangi bir değiştirme izine rastlamadık.


'BENZERSİZ BİR BİYOLOJİK YAPIYA AİT OLABİLİR'


Araştırmayla ilgili birkaç hipotez var. İlki, bu bedenlerin bilimin henüz keşfetmediği benzersiz biyolojik bir yapıya ait olduğu. İkincisi, bu bedenlerin insan eliyle toplama bir yapı olduğu. Ancak ikinci durumda bunları kimin yaptığını öğrenmemiz gerekir. Bunu yapan kişi ya da kişilerin suç işlediği söylenebilir ve bu bir ceza gerektirir.”

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 'Utanç yürüyüşü' gizli kalmadı!