O saldırganla tokalaşan kişi ortaya çıktı!

O saldırganla tokalaşan kişi ortaya çıktı!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na geçen salı TBMM'de yumrukla saldıran Orhan Övet'in binaya girerken biriyle tokalaştığı tespit edilmişti. Bu kişinin, 30 Mart yerel seçimlerde MHP'den Elmadağ Belediyesi başkan adayı olan Aytaç Özel olduğu ortaya çıktı. Aytaç Özel, saldırganı tanımadığını söyledi

11 Nisan 2014, Cuma 10:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aytaç Özel yaptığı yazılı açıklamada, bazı yazılı ve görsel basında yer alan haberlerlerde, 'Övet'in tokalaştığı isim kim?' başlıklı haberlerle zan altında bırakıldığını belirtti. Özel, 9 Nisan 2014 tarihinde 'Kim Bu Takım Elbiseli Adam' şeklinde görsel ve yazılı basında çıkan bazı haberler üzerine yaptığımız basın açıklamasıdır' diyerek şu ifadelere yer verdi:

SALDIRGANIN TOKALAŞTIĞI KİŞİ MHP'Lİ ÇIKTI!

"8 Nisan 2014 tarihinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı gerçekleştiren şahsın aynı gün Milliyetçi Hareket Partisi grup toplantısından çıktığımız esnada yanıma gelerek selam verdiği, sonrasında ise tokalaşmak suretiyle yanımdan ayrıldığına dair görüntüler yer almış olup, bu yayınlarda şahsım zan altında bırakıldığından bu açıklamayı yapma zorunluluğumuz doğmuştur.

Aytaç Özel

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Elmadağ Belediye Başkan adayı idim. Partimizin grup toplantısından çıktığımız esnada görüntülerde yer alan şahıs, herhangi bir vatandaş olarak yanıma gelerek selam vermiş, kısa bir süre sonra da tokalaşarak yanımdan ayrılmıştır.

Sonradan edindiğim bilgilere göre şahsın bizim seçim bölgemizde ikamet ettiği ve başka bir partinin üyesi olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Buradan açıkça belirtmek istiyorum ki, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan bu menfur saldırıyı gerçekleştiren şahsı hiçbir şekilde tanımadığım gibi, yapılan saldırıyı da şiddetle kınıyorum. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz olunur. Aytaç Özel. 

Hüseyin ÖZBALI/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın açıklayacak! Anayasa için milat olacak