'O ülkeden ayrılın'

'O ülkeden ayrılın'

Dışişleri Bakanlığı, Libya'da bulunan veya Libya'ya seyahat etmeyi öngören Türk vatandaşlarına yönelik seyahat ve güvenlik uyarısını yineledi

15 Temmuz 2014, Salı 19:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dışişleri Bakanlığı, Trablus ve diğer vilayetlerindeki hassas durum çerçevesinde, Libya’da bulunan veya Libya’ya seyahat etmeyi öngören Türk vatandaşlarına yönelik seyahat ve güvenlik uyarısını yineledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Libya’da bulunmak için mücbir sebepleri olmayan Türk vatandaşlarının bu ülkeden ayrılmaları gerektiği, bu ülkeye seyahat etmek isteyenlerin ise zorunlu olmadığı takdirde Libya’ya seyahat etmekten imtina etmeleri gerektiği bildirildi.

Açıklamada başkent Trablus’taki havaalanı mücavir bölgesi odaklı olarak süren çatışmaların yoğunlaşması ve yayılması olasılığı çerçevesinde, seyahat uyarısının Libya’daki Türk vatandaşlarının dikkatine tekrar getirilmesinde yarar görüldüğü belirtildi.

Trablus ve Misurata hava limanları çatışmalar nedeniyle kapalı olduğu, Libya’da olan Türk vatandaşlarının karayoluyla Tunus’a geçme seçeneğini değerlendirebilecekleri ve şahsi güvenlikleri için olabilecek tüm tedbirleri almaları gerektiği ifade edildi.

Türk vatandaşlarının Dışişleri Bakanlığı ve Trablus Büyükelçiliği tarafından yapılabilecek uyarı ve duyarıları takip etmeyi sürdürmelerinin istendiği açıklamada, Libya’daki Türk vatandaşlarının, olası acil durumlarda Dışişleri Bakanlığının 24 saat temelinde hizmet veren Konsolosluk Çağrı Merkezi (00 90 312-292 29 29) ile irtibata geçmelerinin mümkün olduğu hatırlatıldı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı'nı havadan inceledi