'O zamanlar gençtim'

Gülgün Budak'a “Yaşlı bunak” dediği iddiasıyla yargılanan Saba Tümer, duruşmada kendini savundu. Hakaret kastının olmadığını öne süren Tümer, “O dönem gençtim, heyecanlanmıştım” dedi

13 Aralık 2013, Cuma 08:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gülgün Budak’a “Yaşlı bunak” dediği iddiasıyla yargılanan Saba Tümer, duruşmada kendini savundu. Hakaret kastının olmadığını öne süren Tümer, “O dönem gençtim, heyecanlanmıştım” dedi.

Spiker Gülgün Budak’ın (Feyman), programında kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle sunucu Saba Tümer’e açtığı dava, önceki gün İstanbul 25. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya hakaret suçundan 2 yıla kadar hapsi istenen Tümer ile taraf avukatları katıldı.

Savunma yapan Tümer, Budak’a herhangi bir hakarette bulunmadığını iddia etti.

Ünlü sunucu, “Ben o dönemde genç olduğum için, Gülgün Budak gibi biriyle de görüşeceğim için heyecanlanmıştım. Bu yüzden her şeyi ayrıntısıyla hatırlamıyorum. Benim kimseye hakaret kastım olmadı” dedi.

Tümer’in avukatı da “Müvekkilimin programda söylediği sözlerde hakaret kastı yoktur. Ona ‘yaşlı bunak’ dememiştir” diye konuştu.

Budak’ın avukatı ise şikayetlerinin devam ettiğini belirtti. Mahkeme, davayı eksikliklerin giderilmesi için erteledi.

Saba Tümer’e 10 bin liralık manevi tazminat davası da açan Gülgün Budak, Tümer’in “İnsanlar bazen gündemden yok olunca bana bir sarıyorlar”, “Gülgün Feyman’ın Gülgün Feyman olduğu zamanlar”, “Zamanla unutkanlık oluyor insanlarda. Allah korusun yani”, “O zamanlar Siret Derman’la çıkıyordu. Dayaklar, mayaklar yemiş. Ben de sonradan gazeteden okudum bunları. Kötü bir dönemiydi kadıncağızın yani” sözleriyle kendisini küçük düşürdüğünü ve toplum önündeki saygınlığını zedelediğini öne sürmüştü.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burak Akkul: Hastanede uyutulunca rahmetli annemle bağlantı kurdum