Obama: Collins'le gurur duyuyorum

Obama: Collins'le gurur duyuyorum

ABD Başkanı Barack Obama, Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) oyuncusu Jason Collins'in eş cinsel olduğunu açıklamasıyla ilgili, "Collins'le gurur duyuyorum" dedi

30 Nisan 2013, Salı 23:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Obama, basın toplantısından ayrılırken, gazetecilerin soruları üzerine kürsüye geri dönerek eşcinsel olduğunu açıklayan en son Wizards takımının formasını giyen NBA oyuncusu Collins ile ilgili açıklama yaptı.

Kendisiyle dün görüştüğünü belirten Obama, "Müthiş bir genç adam, ona daha fazla gurur duyamazdım dedim" ifadesini kullandı.

Obama, "Bu ülkede gördüğümüz olağanüstü gelişmelerden biri de eşcinsel toplumunun sadece bir parça eşitliği veya toleransı değil, tamamen eşit olmayı, tamamen Amerikan ailesinin bir parçası olmayı hak ettiğine yönelik farkındalığın artması" diyerek, Collins’in bu açıklamasıyla kimliğini açıklamada zorlanan birçok eşcinsel gence de rol model olacağını kaydetti.

Obama, Amerika’nın, herkese adaletli davranmaya yönelik artan farkındalık çerçevesinde atılan bu yeni adımdan gurur duyması gerektiğini dile getirerek, "Herkes ailenin bir parçası, insanları karakterlerine ve eylemlerine göre değerlendirmeliyiz, cinsel tercihlerine göre değil. Collins’le gurur duyuyorum" diye konuştu. Collins, bir dergiye verdiği röportajda, "34 yaşında bir NBA pivotuyum. Siyahım, eşcinselim" ifadesini kullanmıştı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zaman giderek daralıyor! 450 bin aşı çöpe gidebilir