Obama, Kardashian'ın adını ağzına almasın!

Dünyaca ünlü rap yıldızı Kanye West katıldığı bir radyo programında ABD Başkanı Barack Obama için ağır konuştu

19 Kasım 2013, Salı 08:44
A A

Dünyaca ünlü rap yıldızı Kanye West katıldığı bir radyo programında ABD Başkanı Barack Obama için ağır konuştu

West, “Başkan filan umurumda değil. Ben insanlara neşe getiriyorum. İlgilendiğim tek şey bu. O beni geçmişte kullandı, artık onun hakkında konuşmayacağım” dedi.

Kanye sözlerine, “Benim kadınım, Kim Kardashian’ın adını da ağzına almasın” diye devam etti. Bu sözler sosyal medyada geniş yankı buldu. Ünlü rapçi bununla da yetinmedi; Michelle Obama'ya da yüklendi, first lady'nin Instagram'da Kim Kardashian'ı taklit ettiğini ima etti.

GEÇMİŞTE NE OLDU?Olayın perde arkası şöyleydi… 2009 yılında MTV’nin düzenlediği VMA ödül töreninde Taylor Swift ‘Yılın En İyi Kadın Video”su ödülünü alırken, Kanye bir anda sahneye fırlamış ve mikrofonu Swift’in elinden alıp o ödülün Beyoncé’nin hakkı olduğunu söylemişti. ABD haftalar boyunca bu skandalı konuştu. Kanye West tabir-i caizse ‘sosyal linç’e uğradı. O dönemde Obama da kendisine Kanye’nin bu skandalı sorulduğunda “eşek herif” anlamına gelen “jackass” tabirini kullanmıştı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.