Obama zorda

Büyük bir kamuoyu desteğiyle Amerika Başkanı seçilen Barak Obama zor günler geçiriyor

22 Mart 2010, Pazartesi 05:00
A A
Obama zorda

IRAK'TA 100 BİN ÖLÜM

Amerika’nın başkenti Washington dün iki önemli protesto gösterisine sahne oldu. Irak işgalinin 7’inci yıldönümü sebebiyle binlerce kişinin katıldığı protesto yürüyüşü yapıldı. Göstericiler Beyaz Saray’ın karşısındaki La Fayette parkında toplandı. Daha sonra şehir merkezine doğru yürüyüşe geçti.

Savaş karşıtı göstericiler Beyaz Saray’ın önünden geçerken ‘İş ve okula ihtiyacımız var, savaşa değil’, ‘Bush Hemen Yargılansın’, ‘Askerlerimiz getirilsin’, ‘Bu Bizim Savaşımız Değil’ yazılı pankartlar açtılar. Eylemde 8 kişi gözaltına alındı.

SOSYALİST SUÇLAMASI

Washington’daki bir diğer gösteride Obama’nın temsilciler meclisinden geçirmeye çalıştığı sağlık reformu yasa tasarısına karşı yapıldı. Tasarı hiçbir sağlık sigortası bulunmayan 32 milyon kişinin sigortalı yapılmasını öngörüyor. 1

0 yılda 940 milyar dolara mal olacağı hesaplanan reform paketi, varlıklı kesime yeni vergiler getirmesi, hükümetin özel sağlık sektörüne müdahale etmesine olanak tanıdığı gerekçeleriyle Cumhuriyetçilerin tepkisini çekiyor. Obama sosyalist olmakla suçlanıyor. Gazetemiz baskıya girdiği saatlerde sonuçlanmamış olan oylama Obama’nın başkanlık dönemindeki en kritik olay.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.