Obama'dan Rus bankasına yaptırım

ABD Başkanı Barack Obama yaptırım listesindeki üst düzey Rus yetkili sayısını artırma kararı aldıklarını söyledi. Obama, Moskova'ya ekonomik yaptırımların da yolda olduğunu belirtti. Obama, bir Rus bankasına da yaptırım getirdi

20 Mart 2014, Perşembe 18:50
A A

Rus Parlamentosu'nun alt kanadı Duma'nın Kırım'ın Rusya'ya bağlanmasına onay vermesinin ardından açıklama yapan ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin yaptırım listesindeki üst düzey Rus yetikili sayısını artırma kararı aldıklarını söyledi.

Rus ekonomisi için "anahtar sektörlere" yönelik yeni yaptırım kararları aldıklarını belirten Obama, bir bankanında hesaplarının dondurulduğunu belirtti.

ABD Başkanı Obama, Ukrayna için ABD Kongresi ve IMF'ye de yardım çağrısında bulundu.

ABD'li bir üst düzey yetkili, Washington'un yaptırım listesine aldığı bankanın "Bank Rossiya" olduğunu açıkladı. "Bank Rossiya"nın 10 milyar dolar değerinde olduğu belirtildi.

'BUMERANG GİBİ ABD'Yİ VURACAK'

Obama'nın konuşması sonrası bir açıklama da Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya'ya karşı alınan yaptırım kararlarının bir bumerang gibi ABD'yi vuracağı belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.