Obezite ameliyatı olup kilo veren Ecem'e modellik teklifleri yağıyor

Arkadaşlarının "şişko" ve "obez" diye alay ettikleri, aşırı kiloları nedeniyle sağlığı bozulan Ecem Akkuleliler, 7 ay önce obezite ameliyatı oldu ve hayatı değişti. Üniversitede Radyo ve TV bölümü okumak isteyen 18 yaşındaki genç kıza, İstanbul ve İzmir’deki ajanslardan modellik teklifleri yağıyor

19 Nisan 2018, Perşembe 11:03
A A
Obezite ameliyatı olup kilo veren Ecem'e modellik teklifleri yağıyor
Ailesiyle İzmir’de yaşayan 18 yaşındaki Ecem Akkuleliler, lise 4. sınıftan itibaren hızla kilo almaya başladı. Özellikle okul kantininden aldığı fast food yiyecekler nedeniyle kilo almaya devam eden genç kız, geçen yıl 100 kiloyu aştı. Sağlık sorunları da baş göstermeye başlayınca genç kız, ailesiyle konuşup çözüm yolları aramaya başladı.
 
Arkadaşlarının "şişko", "obez" diyerek kendisiyle alay etmesinden bunalan genç kız, zayıflamak için diyet, spor gibi her yolu denedi ancak bir türlü başaramadı. Ecem Akkuleliler, komşusu sayesinde Obezite Cerrahı Op.Dr. Tufan Ergenç ile tanıştı. Doktor Ergenç ile yaptığı görüşmenin ardından ailesiyle birlikte obezite ameliyatı olmaya karar verdi.


'İYİ Kİ AMELİYAT OLMUŞUM'

 
Geçen yıl 3 Ağustos günü Op.Dr. Tufan Ergenç tarafından ameliyata alınan genç kız, operasyondan sonra yazılan beslenme ve spor programına harfiyen uydu. Operasyona 105 kilo ile giren Akkuleliler, 7 ayda 65 kiloya indi. Fiziği tamamen değişen, sağlığına kavuşan Ecem Akkuleliler, "Mağazada gördüğüm kıyafetleri kendime yakıştırıyordum ama alamıyordum. Annem ile konuşup 'Bir şeyler yapmamız lazım' dedim çünkü sağlığım da bozulmaya başlamıştı.  Alt komşum sayesinde Tufan Hoca'nın ismini duydum. Hocamın bana verdiği güven sayesinde ameliyat olmaya karar verdim. İyi ki bu ameliyatı olmuşum" dedi.
 

'MODELLİK YAPACAĞIM AKLIMIN UZUNDAN GEÇMEZDİ'


Lise eğitimine devam eden Ecem Akkuleliler, "Üniversiteye hazırlanıyorum. Radyo-TV bölümünü okuyup spiker olmak istiyorum. Ameliyattan sonra İstanbul’daki birkaç cast ajansından teklif aldım. İzmir’deki birkaç mankenlik ajansına başvurdum. Görüşmeler yapıyorum. Modellik yapmak istiyorum. Kilolu olduğum zaman da model olma hayali kuruyordum. Ancak bir gün zayıflayıp modellik teklifleri alacağım aklımın ucundan bile geçmezdi" diye konuştu.

İHA
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.