Ocak 2021 burç yorumları

Burcunuzun daha detaylı analizi için astrolog Filiz Özkol'dan ocak ayı Koç, Boğa, Yengeç, İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Kova, Akrep, Yay, Oğlak, Balık Burcu yorumları…

08 Ocak 2021, Cuma 09:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Koç

Koç

Bu ay öfke kontrolü şart. Hayallerle yaşamak güzeldir. Üstelik içsel gücünüzün farkındasınız ve neler yapabileceğinizi çok iyi biliyorsunuz. Başkalarının acıları sizi fazla üzebilir. Yardım etmek için gereğinden fazla zaman harcayabilirsiniz. Dalgalı bir öfke sizi sarabilir. Yıllardır unutmaya çalıştığınız olayların geri tepmesiyle huzursuzluk yaşayabilirsiniz. Bu dönem sakin olun ve mutlu başlayan günlerinizi cehenneme çevirmeyin. Duygusal zaaflarınız artabilir. Kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Değerinizin anlaşılmadığı duygusuna kapılabilirsiniz. Kuruntulu düşünce yapınızı çevrenize karşı yanlış kullanabilirsiniz. Ailenizle geçmişten kaynaklanan problemlerinizi konuşarak çözmeyi deneyin. Çalışmalarınızda alışık olmadığınız şekilde hırslı olacak ve yakın çevrenizden ummadığınız yardımlar alacaksınız. Geçmişte yaşadığınız zorluklarla başa çıkmayı öğreniyor ve güçlükler karşısında önlemlerinizi alıyorsunuz. Arkadaşlıklarınızın seviyesini değerlendireceksiniz. Ruhsal yönünüz ve manevi duygularınızdaki artış önemli olacak. İçsel anlamda yeniden kendinizi keşfedeceksiniz.


Boğa

Boğa

Toplumsal olaylarda hayallerinizi ifade ederken, korkularınızı yenmelisiniz. Pratik bir şekilde ele alacağınız konuları sonuçlandıracaksınız. Sizi eleştirebileceklerini düşünmeyin. Siz zeki ve sezgisel davranıyorsunuz. Yükselen hedeflerinizden ve sonuçlarından memnun kalacaksınız. İşinizi iyi yapacak ve farklı fikirlerle dikkat çekeceksiniz. Çevrenizde yardım edeceğiniz çok kişi var. Bu dönem, rutin işler size göre değil. Bırakın ufak-tefek işleri başkaları yapsın. Siz hedeflerinize kilitlenin. Tüm enerjinizi yapacaklarına verin. Gezegenlerin bu konumunu kolay bulamazsınız. Yakınlarınızın dışında hiç kimseye taviz vermek istemiyorsunuz. Sizi üzen ve geçmişte kalan durumların değerlendirmesini yapmak için elinize geçen bu fırsattan mümkün olduğu kadar yararlanın. Yeni başlayacağınız işlerinizde kontrollü yol almaya çalışın, her şeyin en kötüsünü düşünerek önlem alın. Mars-Satürn karesi yorabilir. Disiplinli çalışmak konusunda fazla ileriye gidebilirsiniz. Sizi acımasızlıkla suçlayabilirler. 


İkizler

İkizler

Bu ay inatçı bir yapı sergileyecek ve fazla sorumluluk yükleneceksiniz. Duygularınız çok önemli. Kendi istemleriniz doğrultusunda yoğun bir potansiyel içinde olacak, kendinizi daha çok beğeneceksiniz. Enerjinizi odaklayacağınız konuları iyi belirleyecek ve başlangıçlar konusunda oldukça cesur davranacaksınız. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Merkür’ün yanıltabileceğinizi unutmayın. İstek, güç ve aksilikler kapınızda. Kritik bir durum. Eski ve yeni şartları gözden geçirmelisiniz. Evliyseniz, ilişkinizi güçlendirmeyi deneyin. Çünkü bu dönemde beraberliğiniz ciddi aşama geçirecek. Olayları abartmadan çözümlemeleyin. Ayrılık ve devamı için tereddütleriniz olacak. Rekabetçi duygulardan sakının. İlişkinize asılmak yerine gideni özgürce bırakmayı tercih edin. Yaşamın sunacağı yeni sürprizlere hazır olun. Bu ay bilinçaltınız kişisel özelliklerinizde etkin olacak. Düşünüyor ve yaşama geçiriyorsunuz. Hırslarınızın siz yönlendirmesine izin vereceksiniz. Merkür retro yapacağından ayaklar, baldır ve ayak bilekleriyle ilgili sorun yaratabilir. 


Yengeç

Yengeç

Çevrenizin değerlendirmelerinden çok kendi doğrularınız önemli olacak. Bu ay kariyer için kolları sıvamalısınız. Müdahale gerektiren işlerde kendi çabalarınızla başarılı olacak ve günlük rutin çalışmalarınızı istekleriniz dahilinde gerçekleştireceksiniz. Bulunduğunuz ortamlarda ilgi çekeceksiniz. Azimli ve hırslı yapınız sizi agresif yapabilir. Enerjinizi doğru kullanmalı, insanlara karşı baskıcı davranmamalısınız. Kendinizden yaşça büyük kişilerle olumlu güç birliği oluşturacak, onların desteğini hissedeceksiniz. Siz savaşmayı ve mantıklı davranmayı seviyorsunuz ama bu özelliklerinizi ulu orta sergilemek istemiyorsunuz. Değerli zamanınızı herkesle paylaşmak istemiyorsunuz. Sizin için önem taşıyan kişilere öncelik vereceksiniz. Karşıt Plüton, sıra dışı olaylarla ilişkilerinize kural ve mantık getiriyor. Her şeyi en ince detaya kadar hesaplıyor ve olumsuz sonuçlardan kaçıyorsunuz. İlişkilerinizde sezgilerinizin sizi yanıltabileceğini düşünerek olayları doğru algılamaya çalışmalısınız. Partneriniz de belki sizi anlamakta güçlük çekiyor. Gerçeklerle yüz yüze gelmeyi öğrenmeli, duygularınızı karşılık beklemeden göstermelisiniz.


Aslan

Aslan

Hırslarınızı ve para harcama tutkunuzu dizginlemek zorundasınız. Kazançlarınız konusunda daha da atılımcı olabilirsiniz. Girişimde bulunduğunuz çalışmaların geri dönüşümlerini hesaplarken zihniniz çok daha rasyonel çalışacak ve bilgilerinizi pratik bir şekilde ortaya dökeceksiniz. Ay boyunca para konusuna odaklaşacak, azimli ve kararlı davranışlarınız sayesinde yeni fikirlerinizi yaşama geçireceksiniz. Konfor duygularınızın ortaya çıkmasıyla harcamalarınızda aşırıya kaçacaksınız. Gereksiz alışverişlerden uzak durun. Güven duygunuzun artmasıyla para kazanma konusunda olanaklarınızı yeniden gözden geçireceksiniz. Hayallerinizde ısrarcı davranmanız yüzünden riskli pozisyonlar içinde kalabilir, eleştirilere kulak asmamakla da sakıncalı durumlara neden olabilirsiniz. Sosyal çalışmalarınızda da meydana gelecek olumlu gelişmeleri beklemelisiniz. Kendinizi de kontrol altında tutmayı öğreneceksiniz. Gerginliklere hazır olun. İnatçılığınız yüzünden bağnaz bir tablo içinde olacaksınız. Hoşnut olmadığınız şartları değiştirecek güce sahipsiniz. Hevesle aldığınız bir eşyayı ertesi günü değiştirebilirsiniz.


Başak

Başak

Satürn ve Jüpiter çalışma ve sağlık evinizde. Sorumluluklarınızdan kaçmak yerine, işinize sıkıca sarılın. Sizinle çalışan kişilerin ruhsal durumlarını iyi gözlemleyeceksiniz. Sessizliği tercih ederken, etrafınızdaki kişilerin hakkınızdaki düşüncelerini araştıracaksınız. Bu dönem, nedenini bilemediğiniz bir gerginlik içinde olacak ve denge kurmakta zorlanacaksınız. Düşüncelerinizi bu konuda yoğunlaştırabilir ve yakınlarınızın ilgisini çekmek isteyebilirsiniz. Yanınızda çalışan kişilerle kronik duygusal bağlar kurabilirsiniz. Kendinizden yaşça büyük kişilerin etkisinde kalarak, kendinizle ilgili yetersizlik duygusuna kapılabilirsiniz. Derin sorgulamalar sonucunda kendinizi daha iyi anlayacaksınız. Yaşamınızla ilgili zor düşüncelere alışık olmadığınız için günlük yaşam akışındaki toplumsal oluşumları bile kendinize yönelik, bireysel değerlendiriyorsunuz. Satürn, artık sizi daha bilinçli düşünmeye zorluyor. Şimdi geçmişle gelecek arasında mantıklı köprüler kurabileceksiniz. Alışkanlıklarınızı yaşamın bütünlüğünü bozmadan katı bir şekilde değerlendirmeyi öğreniyor, düzen içinde yerinizi almaya hazırlanıyorsunuz. Sağlığınız konusunda hassaslaşabilirsiniz. Bazılarınız takıntılı bir şekilde kendisine hastalıklar icat edebilir.


Terazi

Terazi

Kendinize güveniyor ve başlattığınız işler konusunda kararlı adımlar atıyorsunuz. Beklediğiniz haberlerin ve iş konularınızın gecikmesi sizi hayal kırıklığına uğratsa da, ay sonunda bozulan sinirleriniz düzelecek. Yeni atılımlarınız için bekleyin. Şimdiye kadar fark etmediğiniz detaylar önem kazanacak, ilişkinizi ve kendinizi sorgulayacaksınız. Hedeflerinizle ilgili isteklerinizde değişim yapabilirsiniz. Değişim süreci içinde olacaksınız. Fakat yine de dikkatli olun. Çünkü karşı görüşteki insanlarla karşı tepkili bir kimlik oluşturacaksınız. Görüşeceğiniz veya işbirliği içinde olacağınız kişilerin güçlü ve kariyerli olmasına özen göstereceksiniz. Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlıklı olun. Uzun süredir sürüncemede bekleyen işleriniz, güçlü kozmik etkilerle değişecek. Yaratıcılığınız ortaya koyacak her türlü çalışmaya açıksınız. Zevkleriniz için para harcamaya bayılıyorsunuz. Kendinizi iyi hissetmenize neden olabilecek bu durum bazen çok zor durumda bırakıyor. Sistemli çalıştığınız zaman, istediğiniz parasal kazançlara kavuşacaksınız. Yatırım konusuna yoğunlaşın.


Akrep

Akrep

Direkt sizi ilgilendiren konularda karar verirken dikkat edin, aceleci olmayın. Aşk hayatınızla ilgili ilginç gelişmeler söz konusu. Karşılaşacağınız güçlü ve kariyerli bir kişiyle iş yaşantınızla birlikte aşk yaşantınızı da paylaşabilirsiniz. Bazılarının size olumlu katkıları olacak. Sosyal yaşantınız ve iş hayatınız olumlu sürecek fakat bir o kadar da yüksek tansiyonlu olacak. Bu dönem özellikle dikkat edin ki, düşüncelerinizi gerçekleştirecek dostlarınızla bir arada olacaksınız. Hırslı ve yaratıcı yönlerinizin destekleyici unsurları olarak enerjik arkadaş gurubuna ihtiyacınız var. Fakat bu özel durumlarda bile tartışmaya açıksınız. Bulunduğunuz ortamlarda egonuzu tetikte tutuyorsunuz. Kendinize güveniyor ve başlattığınız işler konusunda kararlı adımlar atıyorsunuz. Medya ve iletişim konusuyla ilgileniyorsanız, gösterilerine kapılmayın. Bu arada kırgınlık yaşadığınız kardeşlerle bir araya gelebilirsiniz. Bu ay, kendinizden daha yaşlı kişilerin ilgisi üzerinizde olacak. Bazılarınız planlarını yaparken yakın çevrelerinin fikirlerini alacak. 


Yay

Yay

Kazançlarınızla ilgili çalışmalarda iddialı olacaksınız. Bu etkiyle harika ve pozitif işbirlikleri içinde bulanacaksınız. Sadece başarınızı vurgulamakla kalmayacak, Jüpiter’in, iletişim evinizden verdiği olumlu enerji sayesinde hazirana kadar işleriniz başarılı geçecek. Kendinizi daha güçlü ve mantıklı hissedeceksiniz. Bu olaylar ani gelişerek sizi şaşırtacak.. Kariyer konusunda mutlu ve başarılısınız. Plüton daha yıllarca madde evinizde kalarak size şimdiye kadar denemediğiniz birçok işin temelini arttıracak. Yani sizi baştan yaratacak. Paranın gücünü tanıyacaksınız. Onu kullanmayı ve önemli yatırımlarınız nasıl yapmanız gerektiği konusunda Plüton desteği gelecek. Para kazanma konusunda iddialı bir tutum izlemeniz sizi şanslı kılacak. Bir bakıma kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Cesur, aktif ve risk almaya hazırsınız. Maddi korkularınızı bir kenara atın. Bu ay akıllıca adımlar atmalı ve hata yapmamalısınız. Özel ilişkiler konusunda dikkatli olmalısınız. Karşılaşacağınız kişilerin etkili sözleri ve anlamlı davranışları baştan çıkarıcı olurken, daha sonra vazgeçeceğiniz birlikteliklerin temelini atabilirsiniz.


Oğlak

Oğlak

Ailenin karışık durumlarına çözüm bulmak için yalnız düşünmek size iyi geliyor. Kalabalık ortamları sevdiğiniz halde bazen içinize kapanmaktan hoşlanıyorsunuz. Ödün vermeden hayatınızı sürdürmek istiyorsunuz. Kendinizden söz etmekten pek hoşlanmazken, başkalarıyla ilgili gözlemleriniz eleştirel oluyor. Bu dönemde bazı konularda fikirlerinizi almak isteyebilirler. Fakat siz gene düşüncelerinizi açığa vurmak konusunda kararsız bir tutum izleyeceksiniz. Amacınız birilerinden onay almak değil ama tavırlarınızla “Ben de varım” demek istiyorsunuz. Bu ay sorumluluk duygunuz çok gelişmiş durumda. Bu arada ihtiraslarınızı somut bir şekilde ortaya dökmek isteyebilirsiniz. Ailenin aşk hayatınıza karışma durumları canınızı sıkacaktır. Söylenecek çok şeyiniz olmasına rağmen fikrinizi beyan etmeniz gereken konularda sessiz davranabilirsiniz. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, enerjinizi kullanma konusunda kısıtlamalar getirecek. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var. Hızlı düşünüyor fakat iş uygulamaya geldiği zaman kendinize sınırlar koyuyorsunuz.


Kova

Kova

Her konuda kendinize güveneceksiniz. Bu dönemde çevrenize çabuk kızabilirsiniz fakat kin tutmayacak ve çevrenizi çabuk affedeceksiniz. Liderlik yeteneklerinizi ilişkilerinize yansıtacaksınız. Psikolojik analiz ve sezgisel yeteneklerin artmasıyla başarılı kompozisyonlar ortaya çıkacak. Güneş’ten alacağınız etki Mars’la etkileşince düşüncelerinizde ısrarcı olabilirsiniz. İnatçı tavırlarınızla partnerinizi bıktırabilirsiniz. Düşüncelerinizde ısrarcı olmanız sizi birbirinizden uzaklaştırabilir. Bu arada ailenizin onaylamadığı kişilerle aşk ilişkilerine başlayabilirsiniz. Bu dönemde duygusal konularınıza çok yüklenmeyin. Aşk ilişkileriniz istediğiniz gibi gelişmeyebilir. Duygularınızı karşı tarafa yansıtmanız güçleşebilir veya yanlış algılanabilir, partneriniz tarafından hırpalanabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirerek, aksayan yönlerini açığa çıkarın. Partnerinizle aranızda sorun olan; mesleki çabalarınızın, aşk hayatınızın önünde olması ikilemini çözÜz. Bu dönemde yapmanız gereken tek şey, eski dostlarla bir araya gelmek ve anılarınızı tazelemek.


Balık

Balık

Çevresel koşullarınız zayıflayabilir ve beklediğiniz haberler gecikebilir. İletişim konusunda çıkan aksilikler canınızı sıkacaktır. Fakat, şans sizi desteklemeye devam ederken; motivasyonunuzu koruyarak, pes etmeyeceksiniz. Yeni başlayacağınız işlerinizde kontrollü yol almaya çalışın, her şeyin en kötüsünü düşünerek önlem alın. Bu arada yaşamınızda iz yapan mevcut işlerinizi ele alarak, düzeltici faaliyetler doğrultusunda çalışabilirsiniz. Sosyal ilişkilerinizdeki sorunları da bu dönemde çözebilir, iletişim problemlerinizi düze çıkarabilirsiniz. Karşınızdaki kişinin düşüncelerine değer vermeyi ve dinlemeyi öğreneceksiniz. Kariyer savaşı verdiğiniz konularda sert bir tutum izleyebilirsiniz. Gücünüzü gösterebileceğiniz konuları seçmenizde yarar var. Beklediğin başarıları yaşamanızda somut bir şekilde göreceksiniz. Ekonomik yaşamınızı sürdürmek ve kendinizi yetiştirmek için gösterdiğiniz çabalar olumlu sonuç verecek ve çevre ilişkileri mutlu edecek gelişmelere sahne olacak. Zamanın hızla aktığı aktif bir döneme giriyorsunuz. Hedefleriniz doğrultusunda bilinçli hareket etmenin vereceği avantajlı günler sizi bekliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başak burçları hakkında her şey: Başak burcu ve aşk uyumları