Öcalan'ın avukatları İmralı'ya gitti

Öcalan'ın avukatları İmralı'ya gitti

21 Ekim 2009, Çarşamba 12:14
A A

İmralı'da yargılanarak ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın savunmasını üstlenen 3 avukatı bu sabah Bursa'nın Gemlik İlçesi'nden İmralı Adası'na hareket etti.
Kenya'da 10 yıl önce yakalandıktan sonra konulduğu İmralı Adası'ndaki cezaevinde ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Öcalan'ın savunmasını üstlenen avukatları Ömer Güneş, Serkan Akbaş ve Bekir Denek bu sabah İstanbul'dan özel bir otomobille Gemlik İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı'na geldi. İçinde kitap, dergi ve gazetelerin bulunduğu belirtilen 4 poşet taşıyan avukatlar, jandarmadaki kimlik kontrolü ve üst araması ardından plakası sökülmüş beyaz renkli servis minibüsüyle saat 09.35'te İmralı'ya kendilerini götürecek kostere binmez üzere Gemport Limanı'na hareket etti.
İmralı'da tek kişilik cezaevinde kalan Abdullah Öcalan, her hafta avukatları, 2 haftada bir de birinci dereceden akrabaları ile görüşebiliyor. Öcalan'a avukatları ile 1 saat, aile bireyleri ile 30 dakika görüşme hakkı tanınıyor. Görüşme, görevliler eşliğinde avukatları ile ‘açık', aile bireyleri ile ise bir camın ardından telefonla görüşebiliyor.

Hasan BOZBEY/ GEMLİK(Bursa), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.