Öcalan'ın yol haritası motor arızasına takıldı

Öcalan'ın yol haritası motor arızasına takıldı

20 Ağustos 2009, Perşembe 17:35
A A

İmralı adasında cezasını çeken teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın ‘Kürt sorununun çözümüne yönelik yolharitası’ açıklayacağı bildirilmişti.
Avukatları geçen hafta açıklanması beklenen haritayı Öcalan’ın tamamlayamadığını söylemişti. Öcalan’ın avukatları dün yol haritasını alıp kamuoyuna açıklamak için Bursa Gemlik’e gitti. Tuzla kosteri ile İmralı’ya hareket eden avukatlara, yola çıktıktan bir saat sonra “Kosterin motoru arızalandı”
denildi. Avukatlar, çağrılan başka bota bindirilip Gemlik’e gönderildi.

Gül çok kızmıştı

Koster, 20 mil uzaklıktaki İmralı Adası’na 3 saatte ulaşıyor. İstanbul’a dönen avukatların yarın yeniden İmralı’ya gitmek için başvurdukları öğrenildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül önceki gün, Öcalan’ın yol  haritasını hatırlatan gazeteciye “Sen İmralı’yı unut. Muhatabımız değil” demişti. DTP Hakkâri Milletvekili Hamit Geylani, “Koster arızalandı” gerekçesini inandırıcı bulmadığını belirterek, “Bu geri çevirme hukuki değil, fiili değil, siyasidir. Gemi arızası
değil, siyasi bir engeldir” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.