ODTÜ'lü Aslı 4 can oldu

Mersin'de babasının öldüğü jet ski kazasında ağır yaralanan Aslı Tarım da hayatını kaybetti ama 4 kişiye organlarıyla hayat verdi

13 Eylül 2009, Pazar 11:33
A A

7 GÜNDÜR KOMADAYDI 
Mersin'de eczacı Mehmet Tarım (57) geçen 5 Eylül'de eşi Selma ve kızı Aslı'yı (20) da alıp Atakent beldesine plaja gitmişti. Mehmet Tarım, Aslı'yla jet ski'ye bindi. Mehmet Tarım kontrolü kaybedip kıyıya yakın yerde demirli olan bir yata çarptı. Mehmet Tarım öldü, Aslı ağır yaralandı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi olan Aslı, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 7 gündür verdiği yaşam savaşını önceki gece kaybetti. 

'KIZIM BİR MELEKTİ' 

Eşi ve kızını kaybeden Selma Tarım acısını yüreğine basıp kızının organlarını bağışladı. Selma Tarım, gözyaşları içinde “Kızım bir melekti. Babasının arkasından gitti. 4 can kurtulsun istedim" dedi. Aslı'nın böbreğinin biri Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, diğeri Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, kalbi İstanbul Koşuyolu Eğitim Hastanesi’ne, karaciğeri Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne gönderildi. 

2 AY ÖMRÜ KALMIŞTI 
Adana’da 7 yıldır siroz hastası olan Ömer Altıntaş (46), Aslı Tarım’ın karaciğeriyle yaşama bağlandı. Aslı'nın kalbi de İstanbul Koşuyolu Kalp Hastanesi'nde gerçekleştirilen bir operasyonla 23 yaşındaki Hüseyin Temel'e nakledildi. Nakil gerçekleşmeseydi Hüseyin Temel'in en fazla 2 ay daha yaşayabileceği bildirildi. 

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.