ODTÜ'lüler, Ozancan ve Berkay için yürüdü

ODTÜ'lüler, Ozancan ve Berkay için yürüdü

Ankara Kızılay'daki hain saldırıda hayatını kaybedenler arasında Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri Berkay Baş ve Ozancan Akkuş da vardı. Bir grup ODTÜ öğrencisi bu sabah kampüs alanında saldırıyı protesto etti. Öte yandan ODTÜ yönetimi de saldırının ardından bir başsağlığı mesajı yayınladı

14 Mart 2016, Pazartesi 11:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankara Kızılay'da dün akşam düzenlenen hain saldırıda 37 kişi hayatını kaybetmiş, 15'i ağır olmak üzere 71 kişi de yaralanmıştı.

Hain saldırıda hayatını kaybedenlerin kimlikleri bu sabah netleşmeye başlamıştı.

Hayatını kaybedenler arasında ODTÜ'de Malzeme ve Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde okuyan Berkay Baş ile aynı üniversitede Elektrik ve Elektronik Mühendisliği öğrencisi olan Ozancan Akkuş (19) da vardı.

ODTÜ'de bu sabah kampüs alanında bir araya gelen bir gurup öğrenci, okul arkadaşlarını kaybettikleri saldırıyı protesto etmek için oturma eylemi yaptı.

Daha sonra yürüyüşe geçen öğrenciler ellerinde hayatını kaybeden arkadaşlarının fotoğraflarının bulunduğu pankartlar taşıdı. 

'YASTAYIZ, LANETLİYORUZ'

Öte yandan saldırının ardından ODTÜ'den bir açıklama yapıldı. 'Yastayız, lanetliyoruz' başlığını taşıyan ve üniversitenin internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ankara’da masum insanları hedef alan bir menfur saldırı daha yaşadık. Üniversitemiz bu insanlık dışı saldırıda iki evladını kaybetti. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Berkay Baş ve Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Hazırlık öğrencisi Ozancan Akkuş yaşamlarını yitirdi. Acımız büyük. Yaşamını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralanan vatandaşlarımıza şifalar diliyoruz. Terörü lanetliyor ve her türlü şiddete son verilmesi için çağrımızı tekrarlıyoruz.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Ersoy: Bu akşam itibarıyla rüzgar lehimize