Ofis dekorasyonu hakkında ipuçları

Mimar Figen Erdağ Demircan; yeni dönemde ofislerini yenilemek isteyenler için ipuçları verdi:

10 Eylül 2018, Pazartesi 16:59
A A

Ofisinizdeki ışık kullamınına dikkat edin. Doğru yerde doğru ışığı ve armatürü kullanmak sizin ve personelinizin çalışma konforunu arttıracaktır. Bu da müşterilerinize olumlu olarak yansıyacaktır.70’lerin, 80’lerin stilleri geri dönüyor. Ofisinize Retro bir hava katabilirsiniz. Tek bir parça yerleştirmek (eski bir radyo veya aydınlatma) bile yeterli olacaktır. Renklere, şekillere de açık olun; desenleri Retro olan birkaç yastık da ofisinizin havasını bir anda değiştirecektir.


Modern ile doğu formlarını birleştirmekten çekinmeyin. Modern mobilyaların arasında bir doğu kilimi çok cazip duracaktır.


Ofisiniz yaptığınız işi ve sizi yansıtmalı, kişilik sahibi bir ofis yaratmaya çalışın bunun için profesyonel destek alın. En ufak detaylara kadar her şeye özen gösterin. Müşteriye ikramda bulunduğunuz kahve fincanı bile sizi yansıtır.

Ofisinizi tablosuz bırakmayın. İşinizi yansıtan ya da sizi ve misafirlerinizi dinlendirecek, huzur verecek tablolar seçin. 3D tablolar ofislere yakışır, bir göz atmayı isteyebilirsiniz.


Ofisinizde konforu yabana atmayın. Kendiniz ve personeliniz için dinlenme alanları yaratın, bu hem çalışma veriminizi arttırır hem de ofiste sıcak diyaloglar kurulmasını sağlar.


  • Estetik, kalıcı mobilyalar alın. Uzun yıllar modası geçmeyecek olan ürünleri tercih ederseniz sık sık ofisinizi yenilemek zorunda kalmazsınız.
  • Mobilyaların fonksiyonel olmasına özen gösterin.
  • Şık, stil sahibi bir tarzı yakalamaya çalışın. Mimarlık ofislerinden bu konuda destek alın.
  • Doğal kumaşlar, organik tekstil ürünleri bir ofisi ciddi ve şık göstermek için birebirdir. Ayrıca böyle bir tercihle doğaya olan sorumluluğunuzu da yerine getirmiş olursunuz.
  • Altın, bronz, pirinç gibi tonları musluk, kapı kolu gibi aksamlarda kullanabilirsiniz. Bu tonlar ofisinize aristoktatik bir dokunuş katacaktır.
  • Ofisinizde iş yerinize özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş seramik panolar da kullanabilirsiniz, bulunduğunuz şehirde mutlaka bir seramik atölyesi vardır. Araştırın.
  • Beton, cam ve ahşabın bir arada kullanımı her zaman dikkat çekmeye devam edecek.
  • Modüler mobilyalar tercih edin, böylelikle ihtiyacınıza göre değişiklikler yapabilirsiniz.


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.