Oğlu için kütüphane yaptırdı

Oğlu için kütüphane yaptırdı

Oğlu için kütüphane yaptırdı

19 Aralık 2019, Perşembe 11:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA)- ANTALYA'nın Serik ilçesinde esnaf Salih Karatoy, temmuz ayındaki trafik kazasında yaşamını yitiren oğlu 22 yaşındaki Hüseyin Karatoy anısına eski okulunda kütüphane yaptırdı.
Serik'te esnaflık yapan Salih Karatoy, 25 Temmuz 2019 tarihinde Kayaburnu Mahallesi'nde 07 YS 372 plakalı traktörün kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu altında kalarak yaşamını yitiren Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi olan oğlu Hüseyin Karatoy'un anısına, oğlunun daha önce okuduğu Serik Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu'na kütüphane yaptırdı.
Kütüphanenin açılışı için düzenlenen törene Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, belediye başkan yardımcıları Kemal Yıldırım ve Ziya Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, okul müdürleri ve Hüseyin Karatoy'un yakınları katıldı.
Salih Karatoy, oğlunun okumayı çok sevdiğini o yüzden de onun anısına öğrencilerin okuması için kütüphane yaptırdığını söyledi.
Öğrenciler kısa bir oyun sergilediği açılışta Kaymakam Mehmet Kurdoğlu tarafından katkılarından dolayı Salih Karatoy'a plaket verildi.
Kütüphaneye çeşitli okullardan ve öğretmenlerden yapılan bağışlarla 1600 kitap toplandı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Serik Belediyespor yönetimi STK başkanlarıyla buluştu