Oğlu ile torununa bakabilmek için her gün sokaklarda kuru yemiş satmaya çalışıyor

Samsun’da yaşayan 4 çocuk babası Hüseyin Özkan, sağlık sorunlarına rağmen engelli oğlu ile torununa bakabilmek için kuru yemiş dolu bavuluyla her gün kilometrelerce yol kat ediyor

27 Nisan 2017, Perşembe 11:52
A A
Oğlu ile torununa bakabilmek için her gün sokaklarda kuru yemiş satmaya çalışıyor
İlerlemiş yaşına ve sağlık sorunlarına rağmen her sabah erken saatlerde kalkan 61 yaşındaki Hüseyin Özkan, önce anlaştığı kuru yemişçiye giderek bavulunu fındık, fıstık, çekirdek, kuru üzüm, badem, incir, hurma, kayısı gibi ürünlerle dolduruyor.

Daha sonra yola düşen adam, resmi kurumlar, okullar, dükkanlar ve bürolara giderek satış yapmaya çalışıyor.


 

7 AMELİYAT GEÇİRDİ


Bugüne kadar yaşadığı üç trafik kazası sonrası yedi ameliyat geçiren, sol kolu ve bacağına platin takılan, retina yırtığı nedeniyle sol gözü görmeyen, sağ gözünde yüzde 30 görme kaybı oluşan Özkan, astım bronşit ve kireçlenme gibi rahatsızlıklara rağmen çalışma azmiyle gençlere örnek oluyor.


 

HER GÜN 10 KİLOMETREDEN FAZLA YOL YÜRÜYOR


Yaşadığı zorluklara rağmen çalışabiliyor olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen ve günün büyük bölümünde bavulundaki kuru yemişleri satmak için yürüdüğünü anlatan Hüseyin Özkan, yaklaşık 30 kilogram ağırlığındaki bavulunu yoruldukça taşımakta zorlandığını belirtti. Satış yapabilmek için bozuk, engebeli ve yokuş yollar aştığını, merdivenler tırmanmak zorunda kaldığını dile getiren adam, her gün 10 kilometreden fazla yürüdüğünü kaydetti. Hüseyin Özkan, kendisiyle yaşayan 34 yaşındaki oğlu Abdulkadir’in 2012 yılında geçirdikleri trafik kazası sonrası engelli kaldığını belirterek, oğluna ve torununa baktığını söyledi.


 

"OĞLUMUN İLAÇLARINI KARŞILAMAM GEREKİYOR, TORUNUMU OKUTUYORUM"


Evinin kira olduğunu belirten Hüseyin Özkan, "Emekli maaşım yetmediği için çalışmak zorundayım. Benim ve oğlumun ilaçlarını karşılamam gerekiyor. Torunumu da okutuyorum. Bavulun ağırlığı yürüdükçe artıyor. Çok bozuk yollar var, geçerken çok zorlanıyorum. Kaldırımlarda engeller oluyor, arabalardan geçilmiyor. Yokuş yerlere gidiyorum, asansör olmayan binaların ikinci, üçüncü katına çıkıyorum. Ekmek paramı kazanıyorum çok şükür. Bu işten ayda 800 ila bin lira arasında gelir elde ediyorum."
Sıradaki haber yükleniyor...