'Oğluma ilaç verip katliam yaptırdılar'

'Oğluma ilaç verip katliam yaptırdılar'

25 Ağustos 2009, Salı 11:47
A A

Ergenekon davası ile birleştirilen Danıştay saldırısı sanıklarından Avukat Alparslan Arslan’ın babası İdris Arslan Silivri Cezaevi önünde önemli iddialarda bulundu. Oğluyla 17 aydır görüşemediğini ve sağlığından endişe duyduğunu belirten İdris Arslan, “Alparslan’ın hastaneye götürülmesi gerektiğini defalarca Türkçe söyledim ama kimse dikkate almadı. Son günlerdeki açılıma uygun olarak Kürtçe veya Kurmanci olarak mı söyleyeyim?” dedi.

‘Ergenekon’un parmağı var’

Danıştay baskını için o dönemde “Oğlum bunu türban kararı için yaptı” diyen İdris Arslan şöyle devam etti: “Araştırdım, inceledim, bir de baktım olay farklı. Bu işin içinde Ergenekon’un parmağı var diye düşünüyorum. Acaba oğluma ilaç mı verildi? Hüseyin Görüm, Alparslan’ın bir gece fabrikada kaldığından söz ediyor. Alparslan’ın kaldığı fabrika acaba Ergenekon’a ait bir fabrika mı? Acaba uyku sırasında Alparslan üzerinde bir operasyon mu yapıldı? Belki de olayı başkası yaptı. Alparslan, kendisinin yaptığı yanılgısı içerisine girdi.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.