Oğlunu da yakacaktı

Cipinin üzerine çıkarak kendini yakmak isteyen baba, yanına getirilen oğlunu da yakmak istedi...

14 Ekim 2009, Çarşamba 16:19
A A

Ümraniye Çakmak Mahallesi Çakmak Spor Kompleks'inde meydana gelen olay saat 09.00 sıralarında başladı. 34 BRN 34 plakalı cipiyle işletmesini yaptığı spor kompleksine gelen müteahhit Yakup Yetimoğlu (50), sahanın ortasına çektiği aracının üzerine çıkarak kendisini yakmak istedi.

Elindeki benzin bidonunu üstüne dökerek yakmak isteyen Yetimoğlu, olay yerin gelen polis ekipleri tarafından ikna edilmeye çalışıldı. Saatler süren ikna çabaları sonucu Yakup Yetimoğlu’nun 10 yaşındaki oğlu Abdulkadir olay yerine geldi. Polis ekipleri babasını ikna etmesi için oğlunu yanına getirdi.

Oğlunu aracının üzerine alan Yetimoğlu bu kez de çocuğun üzerine benzin dökerek birlikte yakacağı tehdidinde bulundu. Yaşanan bu gelişme üzerine gergin anlar yaşandı. Polisi ve akrabalarını yanına yaklaştırmayan işadamı Yakup Yetimoğlu bir ara çocuğu aracının içine gönderdi. Polise pazarlık devam ederken Abdülkadir’in benzinden etkilenerek kıyafetini su ile temizlemeye çalıştığı gözlendi. Kıyafetini çıkardıktan sonra tekrar babasının yanına giden küçük Abdülkadir bir müddet sonra polise teslim edildi.

KIZINI DA REHİN ALDI

Oğlunu polise teslim eden baba Yakup Yetimoğlu bu kez içeri girerek kendisini aracına kilitledi. Yakupoğlu ile polis arasında görüşmeler aralıklı bırakılan camdan gerçekleşti. Bu sırada itfaiye ve ambulans ekipleri de kompleks önünde müdahaleye hazır bulunduğu gözlendi. Daha sonra ise Yetimoğlu’nun kızı Berna ve oğlu Yakup komplekse geldi. Babasının durumunu gören 14 yaşındaki Berna gözyaşlarına boğulurken 8 yaşındaki oğlu Yakup ise olayı şaşkın bakışlarla izledi.

Hacze gelen icra memurları ise olayın bitmesi için beklemek zorunda kaldı. Yaklaşık 3,5 saat süren ikna çabasının ardından futbol sahasının yanına bir Mercedes marka otomobil yanaştı. Yetimoğlu’nun avukatı Şenol Gülcemal’e ait olduğu anlaşılan araç stadın çıkış kapısında bekletildi. Araç içinde bekleyen Yakup Yetimoğlu ise olay yerinde bulunan kızını da rehin alarak hızla avukatının aracına doğru koşmaya başladı. Yetimoğlu, araca binmek üzereyken polis tarafından gözaltına alınmak istedi. Çıkan kargaşa sırasında araca binmeyi başaran Yetimoğlu hızla olay yerinden uzaklaştı. Sahaya giren itfaiye ekipleri araca su sıkarak temizlemeye çalışırken Yetimoğlu’nun çocukları ise yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

POLİS TESLİM OLDU

Avukatının aracıyla kaçan Yakup Yetimoğlu’nun evine gittiği üstünü değiştirip banyo yaptıktan sonra polise teslim olduğu öğrenildi.

Spor kompleksine gergin saatlere neden olan olayın Yakup Yetimoğlu’nun yaklaşık 3 yıl önce Çakmak Spor Kompleksini 12 yıllığına Yap-İşlet-Devret modeliyle işletmesini aldığı öğrenildi. Komplekse 860 bin TL masraf yapan Yetimoğlu 2 yıl 2 ay süresince 8 bin TL’lik aylık ödemesini düzenli olarak bankaya yatırdığı iddia edildi. Ancak geçtiğimiz günlerde Çakmak Spor Kulübü Başkanı Seyfullah Aslantürk’ün aylık ödemeyi bankaya değil, elden kendisine yapmasını istediği için aralarında anlaşmazlık çıktığı bunun üzerine konunun mahkemeye taşındığı öğrenildi.

Ümraniye Adliyesi’nde açılan tahliye davasında Yakupoğlu masraflardan 460 bin TL’yi kulübe hibe ettiğini, 400 bin TL’nin ise tarafına ödenmesinin talep etti. Ancak mahkeme tarafından gönderilen bilirkişi raporunda masraf 515 bin TL olarak belirtidi. Yetimoğlu bu kez de 115 bin TL’yi kulübe hibe ettiğini 400 bin TL’nin tarafına ödenmesini istedi. Ancak mahkemenin bu talebi de kabul etmeyerek icra işlemini başlattı. Bu sabah icra memurlarının gerekli işlemleri başlatmak için tesislere geldiği, Yetimoğlu’nun da durumu protesto etmek için eylemi başlattığı ortaya çıktı.

Cengiz ÇOBAN - Mithat HEMŞERİ - İSTANBUL DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.