Öğrenciler için 10 faydalı uygulama

Gündelik hayatın vazgeçilmezi olan akıllı telefon ve tabletlerdeki mobil uygulamalar öğrenim sürecini kolaylaştırdığı gibi keyifli hale getiriyor. Öğrencilerin hem okul, hem de sınava hazırlık alanlarında hayatını kolaylaştıran mobil uygulamaları mercek altına aldık.

06 Mart 2020, Cuma 10:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kunduz

Kunduz

YKS, LGS, KPSS ve ALES sınavlarına hazırlananlar için geliştirilen ve 20 binden fazla eğitmenin bulunduğu uygulamanın çalışma prensibi çok basit: Öğrenci, Kunduz ile çözemediği sorunun fotoğrafını çekerek gönderiyor. Profesyonel eğitmenler tarafından sorunun çözümü kullanıcıya görsel şekilde iletiliyor.

Duolingo

Duolingo

Ücretsiz dil öğrenme ve imece çeviri oluşumu Duolingo, doğru ve yanlış yanıtları ölçen servisiyle durumunuzu raporluyor. Duolingo, hem Android hem de iOS platformlarının en sevilen uygulamalarından biri.

CamScanner

CamScanner

200’den fazla ülkede 100 milyondan fazla yüklemeyle dünyanın 1 numaralı mobil belge tarama ve paylaşma uygulaması unvanını elde eden CamScanner; belgeleri yazdırma, buluta kaydetmek veya faks göndermek üzere görüntü dosyası/ PDF olarak keskin ve net bir şekilde taramaya olanak tanıyor.

Evernote

Evernote

Dünyada 225 milyon kullanıcının aktif olarak kullandığı Evernote, not alma, aldığınız notları düzenleme veya herhangi bir fotoğraf üzerine not alma imkânı sunuyor. Yapımcılarının “harici beyniniz” olarak tanımladığı uygulama, mobil ve masa üstü uygulaması ile öğrencilerin hayatını kolaylaştırıyor.

Any Do

Any Do

Online ajanda gibi kullanılabilen Any Do, yapılacak işlerinizi not almanıza yarayan uygulama. 2011’de en iyi Android uygulaması seçilen Any Do, gerçekleştirdiğiniz her bir adımdan sonra sizi ufak hediyelerle ödüllendiriyor.

TED

TED

Her yıl en ünlü ve ilham verici binlerce insanın konferanslarını yayınlandığı TED.Com’un mobil cihazlara indirgenmiş hali olan mobil uygulama, özellikle üniversite öğrencilerinin ve eğitmenlerin yenilikçi fikirleri takip edebileceği bir platform.

Google Keep

Google Keep

Google Keep uygulaması, notlarınızı kaydederek notlarınıza tüm platformlardan ulaşmanızı sağlıyor ve ders çalışmayı kolaylaştırıyor.

Scribd

Scribd

Dünyanın en büyük online kütüphanesi olan Scribd; en iyi e-kitap uygulamaları arasında bulunuyor. 10 milyon fazla dokümana ulaşabilme fırsatı sunan uygulama; yaklaşık 90 dili destekliyor ve sosyal medya hesaplarına erişime imkân veriyor.

Memorado

Memorado

Memorado, “Güçlü Beyin. Güçlü Hayat” mottosuyla kullanıcılarının beyin kaslarını güçlendirmelerine yardım eden oyunlar sunuyor. Stres atmak isteyen öğrencilerin mutlaka indirmesi gereken uygulama, Berlin Freie Üniversitesi tarafından onaylanmış uygulamalardan biri.

QualityTime

QualityTime

Eğitim hayatında akıllı telefonların sadece faydalı olmak için kullanılmasını sağlayan bir uygulama. Hangi saatlerde hangi uygulamanın ne kadar kullanıldığını raporlayan uygulama, öğrencilerin telefon kullanımını azaltarak ders çalışmaya daha çok vakit ayırmasına yardımcı oluyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Günün 7,5 saatini internette harcıyoruz