Öğrenciler Kurtuluş Koşusu’nda dereceye girmek için kıyasıya yarıştı

Öğrenciler Kurtuluş Koşusu’nda dereceye girmek için kıyasıya yarıştı

01 Ocak 2020, Çarşamba 11:13 Son Güncelleme:
A A
Öğrenciler Kurtuluş Koşusu’nda dereceye girmek için kıyasıya yarıştı

MERSİN, (DHA)- MERSİN'in Tarsus ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Kurtuluş Koşusu’nda dereceye giren öğrencilere ve görev alan öğretmenlere ödülleri verildi.
Yaklaşık 400 öğrencinin bireysel ve takım halinde katıldığı yarışmanın startını Tarsus Belediye Başkan Yardımcıları Ünzile Kuru, Muttalip Bobuşoğlu, Milli Eğitim Müdür vekili Murat Dikeç, Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Kocaoğlan birlikte verdiler. Mesafelere göre verilen startların ardından birbirleri ile kıyasıya yarışan öğrenciler Kurtuluş Koşusunda dereceye girmek için ter döktüler. Koşuda göze hoş gelecek anlarda yaşandı, Kurtuluş Koşusu’na katılan kızına destek olmak için bir baba son metreleri birlikte koşarak alanda toplananların takdirini kazandı. Koşuların tamamlanmasının ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye öğrencilere Tarsus Belediye Başkanı . Haluk Bozdoğan adına birer çeyrek altın hediye edilirken, bireysel ve takım halinde kürsüye çıkmaya hak kazanan öğrencilere madalya ve plaketleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Etkinliğin tamamlanmasının, yarışmacılar, hakemler, öğretmenler ve protokol üyeleri Atatürk Anıtı önünde topluca fotoğraf çektirdiler.

 

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Kurulu toplandı