Öğrenciler tiyatro gösterisiyle doğaya dikkat çekti

Öğrenciler tiyatro gösterisiyle doğaya dikkat çekti

Öğrenciler tiyatro gösterisiyle doğaya dikkat çekti

16 Nisan 2019, Salı 14:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

BALIKESİR’in Burhaniye ilçesinde, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ‘Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor’ projesi kapsamında sergiledikleri tiyatro gösterisi ilgi gördü.

Burhaniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencileri, danışman öğretmenleri Nuran Durmuş ve Sevilay Akdeniz rehberliğinde Şehit Turhan Bayraktar Parkı’nda çocuklara ve ailelerine yönelik, 'Sizin Eseriniz' adlı oyun ile doğaya dikkat çektiler. Öğrencilerin oyunu parkta oturan vatandaşların takdirini kazanırken, oyun sonrasında da 'Yaşam su ile başlar' sloganıyla broşür dağıttılar. Yaşamak için doğayı önemsediklerini ve insanların yaşama hakkı adına görevleri olduğunu hatırlatan öğrenciler, doğayı korumaları gerektiğini vurguladılar.

Etkinliğe rehberlik eden coğrafya öğretmeni Sevilay Akdeniz, doğayı korumayı önemsediklerini belirterek, "“Canımızı, ailemizi, yakınlarımızı, ülkemizi koruruz. Bu koruma duygusu, hiç düşünmeden doğuştan başlayan güdüsel bir davranıştır. Sonrasında da kısmen ailemiz, eğitim ve kültür çerçevesi içerisinde öğreniriz, geliştiririz. Böylesine koruma duygusuyla donanan insan, nedense içinde yaşadığı, yaşamak zorunda olduğu doğa için aynı yaklaşımı göstermekte oldukça cimri davranır. Bunca yararına karşın doğayı korumak zorunda olduğu bir türlü aklına gelmez. Doğa sayısı az olan sihirli kelimelerden biridir. Kimse bir ağaç kadar bilge değil. Suyun kuvveti hepimizden daha çok. İnsanlıktansa hayvan âlemi daha şefkatli. Hava, insandan daha belirli. Dağlar daha görkemli” dedi.

Sefer TALAY/BURHANİYE(Balıkesir), (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs nedeniyle iş yerini açmayan esnaftan kira almayacak