Öğrencilere müjde! Kredi ve burs başvuruları başladı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) üniversite öğrencileri için vereceği burs ve öğrenci kredisi başvuruları başladı.

A A
Öğrencilere müjde! Kredi ve burs başvuruları başladı

● 2018-2019 öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri, burs ve kredi başvurularını 15-21 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.

● Başvurularda, öğrencilerin öğrenim bilgilerini kontrol etmeleri ve başvuruyu doğru şekilde tamamlamaları gerekiyor.

● KYK’nın burs ve kredi hizmetinden yararlanmak isteyen öğrencilerin 21 Ekim 2018 günü saat 23.59’a kadar başvurusunu tamamlaması gerekiyor.

● Başvurusunda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler de aynı tarihler arasında bilgilerini güncelleyebilecek.

E-DEVLET’TEN

Burs/kredi başvuruları her yıl kamuoyuna duyurulan tarihler arasında e-Devlet üzerinden alınmaktadır. e- Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekmektedir.

BURS NE KADAR?

Ön Lisans ve Lisans bursu bu yıl 500 lira olacak. 500 liralık burs ve kredi ödemeleri, yeni yıl itibarıyla başlayacak. Yeni yılda yüksek lisans öğrencileri 1000 lira, doktora öğrencileri ise 1500 lira burs ya da kredi ödemesi alacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türklerle evlenmeyi tercih ediyorlar