Öğrencilerin YÖK eylemi

YÖK'ü protesto eden Antikapitalist Öğrenciler isimli topluluk, “Anadilde eğitime ve başörtüsüne özgürlük istiyoruz” pankartı ile gösteri yaptı

06 Kasım 2010, Cumartesi 20:57
A A

Galatasaray Lisesi önünde saat 17.00’de bir araya gelen 40 kişilik grup, “Başörtüsü içeri, polis dışarı”, “Parasız eğitim istiyoruz”, “Anadil içeri, polis dışarı”, “Yetmez, YÖK’ü kapatın” dövizleri açtı.

Topluluk Taksim Meydanı’na kadar, “Hemen şimdi, anadil içeri”, “Hemen şimdi, polis dışarı”, “Özgürlük, başörtüsüne özgürlük” diye slogan attı. Taksim’de Ece Yıldız tarafından okunan basın açıklamasında da “Burada, bütün sorunların kaynağı olan YÖK’e ve YÖK zihniyetine karşı toplandık.

1980 askeri darbesinin ve anayasasının izlerini silmek için, YÖK derhal kapatılmalıdır. Kamuoyuna sesleniyoruz. Eşit, parasız, bilimsel, anti-cinsiyetçi ve anadilde eğitim için, başörtüsüne özgürlük için, üniversitelerin demokratikleşmesi ve özgürleşmesi için gelin hep beraber YÖK’ü kaldıralım, özgür üniversitelerimizi beraber inşa edelim” denildi.

Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.