Öğrencisine cinsel istismarla suçlanan öğretmene 21 yıl hapis istemi

Öğrencisine cinsel istismarla suçlanan öğretmene 21 yıl hapis istemi

Eskişehir’de öğrencisine sınıfta elle tacizde bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan sınıf öğretmeni S.D. için savcı 21 yıl hapis cezası istedi

16 Mayıs 2017, Salı 15:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İddiaya göre sınıf öğretmeni S.D., 4’üncü sınıfta okuyan A.M. adlı kız öğrencinin yanına oturarak elle tacizde bulundu.

A.M., birkaç gün sonra anneannesini ziyarete gitti. Anneanne, televizyonda çocuk istismarı ile ilgili yayını izlerken torunu A.M.’ye edep yerlerini kimseye dokundurmaması için uyarıda bulundu.
 

AĞLAYARAK ANLATTI


Bunun üzerine A.M., ağlamaya başlayarak anneannesine sınıfta öğretmeninin edep yererine dokunduğunu söylemesinin ardından durum polise bildirildi. Gözaltına alınan öğretmen, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Hakkında Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılan S.D., daha sonraki süreçte tahliye edilerek tutuksuz yargılanmaya başlandı.
 

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ


Öğrencisine cinsel istismarla suçlanan sınıf öğretmeninin yargılanmasına bugün devam edildi. Suçsuz olduğunu söyleyerek beraatını isteyen S.D., "Öğrencilerimin hepsiyle yakından ilgilenirim. Bazen öğrencilerimi, sevmekten kaynaklanan, sevgi maksatlı ısırırım. Öne çok eğilen öğrencilerin kemik yapısının olumsuz etkilenmemesi amacıyla da elimle omuzlarını geriye doğru çekip doğru pozisyonda oturmasını sağlarım. Bunun dışında başkaca bir eylemim yoktur. Ben kimseye cinsel istismarda bulunmadım. Beraatımı istiyorum" dedi.
 

DURUŞMA ERTELENDİ


Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi savcısı, öğretmen S.D.’nin cinsel istismar suçundan 21 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Sanık avukatlarının mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunmak için süre istemesi üzerine duruşma 22 Haziran’a ertelendi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 28 Şubat korona tablosu açıklandı