Öğretmen grevine polis müdahalesi: 1 yaralı

Öğretmen grevine polis müdahalesi: 1 yaralı

Türkiye'nin önde gelen eğitim sendikalarından Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş üyeleri 1 günlük iş bırakma eylemi yaparak alanlara indi. Sinop'taki eylemde ise öğretmenlere polis müdahalesi yaşandı

24 Eylül 2014, Çarşamba 15:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sinop'ta iş bırakma eylemi yapan öğretmenler, Valilik binası önünde basın açıklaması yapmak isteyince, polis gruba müdahale etti. Çıkan olaylarda polis, biber gazı sıktı. Birçok öğretmen gazdan etkilenirken, bir kişinin başına da biber gazı fişeği isabet ederek yaralandı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer21507","21507","201409","21507-.jpg","1", "0","Öğretmen grevine polis müdahalesi: 1 yaralı");

BASIN AÇIKLAMASINA İZİN VERİLMEDİ


Bugün Sinop’ta Öğretmenevi önünde eğitimde yaşanan sorunlar gerekçesiyle bir grup eğitimci, iş bırakma eylemi yaptı. Milli Eğitim Müdürlüğü önüne kadar yürüyen grup, Valilik binası önünde basın açıklaması yapmak istedi. Türkiye Kamu-Sen Sinop İl Başkanı Metin Süren, Türk Eğitim-Sen Sinop Şube Başkanı Turgay Şen, KESK Eğitim-Sen Sinop Şubesi Başkanı Seyfi Çelebi başkanlığındaki grubun, ’Siyasi kadrolaşma ve zorunlu rotasyon girişimlerine son verilmesi, eğitimde yaşanan sorunlara kalıcı çözümler üretilmesi için 24 Eylül’de grevdeyiz" sloganı ile basın açıklaması yapmak istemesine polis izin vermedi.

BİBER GAZI VE TAZYİKLİ SU


Polisle grup arasında tartışma çıktı. Olayların büyümesi üzerine polis gruba biber gazı ve tazyikli su sıktı. Bir kadın gösterici, polisin attığı biber gazı fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaralanarak Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bir çok kişi de biber gazından etkilendi.

İbrahim ASLAN/SİNOP, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çağrı merkezi ödülleri belli oldu