Öğretmenlik kontenjanı azaltılacak

Yükseköğretim Eğitim Programları Danışma Kurulu 2019’un ikinci toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Şerafettin Cankurt, MEB’in gelecek yıllara ilişkin öğretmen ihtiyaç projeksiyonu ile ilgili bilgi verdi.

12 Şubat 2019, Salı 08:30
A A
Öğretmenlik kontenjanı azaltılacak

Çalışmalar sonucunda öğretmenlik lisans programlarıyla ilgili kontenjan planlamasında MEB’in ihtiyaçlarının dikkate alınmasına karar verildi. Ayrıca öğretmen ihtiyaç projeksiyonu dikkate alınarak, bazı programların kontenjanlarında kademeli azaltmaya gidilecek.

Kontenjan net değil

Eğitim programlarında ne kadar kontenjan azaltılacağı ise, MEB ve YÖK ortak çalışmalarının sonucunda belirlenecek. Yükseköğretim Eğitim Programları Danışma Kurulu yükseköğretimde mevcut eğitim programlarının kontenjan planlanmasında ihtiyaç analizi yapmak ve yeni açılacak eğitim programları için asgari koşulları belirlemek üzere oluşturulmuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.