Oğulcan Çağlayan'a verilen cezanın Galatasaray ile ilgisi yok

Galatasaray'ın parlayan yıldızı Oğulcan Çağlayan, Çaykur Rizespor'dan ayrılış şekli nedeniyle TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından cezaya çarptırıldı. 6 maçtan men ve 1.2 milyon euro + 500 bin lira cezayı uygun göre UÇK'nın kararı, yanlış yorumlandı. Hürriyet yazarı Tahir Kum, cezanın Galatasaray'la ilgisi olmadığını anlattı.

11 Ocak 2021, Pazartesi 10:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geçtiğimiz sezon lig bitimine 6 hafta kala Çaykur Rizespor ile olan sözleşmesini tek taraflı feshederek anlaşmayı bozan Oğulcan Çağlayan, yaz döneminde ise Galatasaray'a imza atmıştı. Oğulcan'ın ayrılış şeklinin kurallara aykırı olduğunu hükmeden TFF Uyuşmazlık Çözüm Kuralı, cezayı kesti.

Oğulcan'a 6 maçtan men ve 1.2 milyon euro+500 bin euro ceza verildi. Ancak kamuoyu, cezanın Galatasaray'a verildiği yanılgısına düştü. Ceza sadece Oğulcan'ı bağlıyor. Men cezası ise Galatasaray'a dolaylı yoldan kötü etki ediyor.

Hürriyet yazarı Tahir Kum, konuyla ilgili yazdığı köşe yazısında şunları söyledi:

Oğulcan, sözleşmesinin normal bitiş tarihi olan 31 Mayıs 2020’de takımdan ayrılırken, Rizespor pandemi nedeniyle sezonun uzatılmasını gerekçe gösterip, ‘haksız fesih’ iddiasıyla UÇK’da dava açmıştı. Bu dava futbolcu ile Çaykur Rizespor arasında olduğu için Galatasaray’ı ilgilendirmiyor. Parayı ödemesi gereken Oğulcan Çağlayan.Ayartma yok

Ayartma yok

TFF, ceza miktarını onaylarken “Rizespor’un transferde Galatasaray’ın ayartan kulüp olduğunun tespiti talebi reddedilmiştir” ifadelerini kullandı. 

Galatasaray ayrıca Tahkim’e gidileceğini de duyurdu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fortuna Sittard Türkiye'den ilk transferini yaptı