Oğulları kurşunlanan anne: Bu varlık insan değil, hayvan değil

Oğulları kurşunlanan anne: Bu varlık insan değil, hayvan değil

Kendisini bıçaklayan adamın çocuklarına kurşun yağdıran ve daha sonra 'İntikam için, öldürmek amacıyla' yaptım diye itirafta bulunan saldırganın idam edilmesini isteyen anne, 'Bu varlık insan değil, hayvan değil' diye konuştu. Bu arada bütün bu vahşetin, duvar kenarına saklanarak yara almadan kurtulan 6 yaşındaki kardeşin gözü önünde gerçekleştiği ortaya çıktı

16 Mayıs 2016, Pazartesi 10:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cuma günü yaşanan olayda, Abdülkadir Karakaya (39) adlı zanlı geçen yıl kendisini bıçakla yaralayan ve halen cezaevinde olan Hüseyin Bakşi’nin çocukları 10 yaşındaki Yusuf ve 13 yaşındaki Tolga Bakşi’yi okula gitmek için sokağa çıktıklarında 8 el ateş ederek ağır yaralamıştı. Kafasından vurulan 10 yaşındaki Yusuf Bakşi ölümle pençeleşirken, 13 yaşındaki Tolga ise hayati tehlikeyi atlattı.

6 YAŞINDAKİ KARDEŞ, DUVAR KENARINA SAKLANMIŞ

Yusuf ve Tolga’nın en küçük kardeşi 6 yaşındaki M.B.'nin ise olay anında dışarıda olduğu ve ağabeylerinin vurulmasına tanık olduğu öğrenildi. Olay anında duvar kenarına saklanarak kendisini koruyan küçük çocuk unutamadığı o anları anlattı. Elinde silahla bir şahsın hızla geldiğini anlatan M.B., "Yoldan geldi ağabeyime ateş etti. Sonra da Yusuf ağabeyim kolundan tuttu. Yusuf’un da kafasına sıkıp, kaçtı. Ben duvarın kenarına saklandım" dedi.
 "İDAMINA KARAR VERİLSİN"

32 yaşındaki 4 çocuk annesi Meliha Bakşi de olayı gözyaşları içerisinde anlattı. Bakşi, "4 çocuk annesiyim, eşim cezaevindeydi. Çocuklarım okula gitmek için servis bekliyordu. Bir bağırtı koptu, kapıya çıkmak üzereydim, büyük oğlumu gördüm. Üzerinde beyaz gömlek vardı, kan gördüm, ‘Ne oldu’ diye sordum. ‘Anne silahlı saldırıya uğradık, kardeşlerime bak onların yardıma ihtiyacı var’ diye cevap verdi. Diğer oğlum da silahı görünce ‘kaçın’ diye sesleneceği sırada şahıs kolundan tutup ateş etmiş. Bu ne biçim vahşet" diye konuştu.'HAYVAN BİLE YAPMAZ BÖYLE BİR ŞEY'


İdam cezası istediğini ifade eden Bakşi, "Bu varlık insan değil, hayvan değil. Hayvan bile yapmaz böyle bir şey. Çocukların ne günahı vardı. Sıkıntısı eşimle ise, onun karşısına çıkaydı. Çocuklarımın olay sonrası  ‘Anne, anne’ diye seslenişlerini Allah ki ifadelerinde bulundu.

"KÜÇÜK OĞLUMU TANIMADIĞI İÇİN DOKUNMAMIŞ"

Çocukları vurulması nedeniyle cezaevinden izinli olarak çıkan baba Hüseyin Bakşi ise şunları kaydetti:

"Ben cezaevindeyken bu olay olmuş. Daha önceden çocuklarımın okula gidiş geliş saatlerini takip ederek bu olayı planlamış. İlk önce Tolga’ya 6 el ateş etmiş, o eve kaçmış, diğer oğlum Yusuf da eve kaçarken kolundan yakalamış kafasına 2 kurşun sıkmış. Oğlum yoğun bakımda durumu çok ciddi, belki de kurtulma olasılığı yok. Küçük oğlumu tanımadığı için dokunmamış. Yoksa onun da benim oğlum olduğunu bilseydi vururdu. Ailemi katletmek için geldiği belli."

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınan şüpheli AbdülKadir Karakaya, planlayarak ve tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Bu adımdan vazgeçin